Nie ulega wątpliwości, że każde wesele to ogromne wyzwanie i wielki stres zarówno dla Młodej Pary, jak i ich rodziców oraz organizatorów całej uroczystości. Wszystko planowane jest z ogromnym wyprzedzeniem, tak aby w dniu uroczystości nie wydarzyły się żadne niespodzianki. Niestety, okazuje się, że wiele par będzie jednak musiało radykalnie zmienić swoje plany.

Czekają nas kolejne zmiany

Jak podaje portal Pikio, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że dość mocno zmienią się obostrzenia w zakresie organizacji wesel. Wszystko spowodowane jest oczywiście pandemią koronawirusa i nieustannie rosnącą liczbą nowych przypadków.

Wczoraj, Adam Niedzielski – Minister Zdrowia przekazał, że od pewnego czasu trwały poważne obrady nad tym, w jaki sposób zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem szczególnie na takich imprezach, jakimi są właśnie wesela. Nowe zasady są już znane.

- Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach, na przykład na weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób – poinformował Adam Niedzielski.

Źródło: pixabay.com

Zmieni się czas trwania wesel?

Warto zaznaczyć, że liczba osób w strefie czerwonej na ten moment nie ulegnie zmianie. Zatem nowymi obostrzeniami zostaną objęte tylko strefy żółte i zielone.

Polacy mają jednak poważne wątpliwości, co do tego w jaki sposób nowe obostrzenia wpłyną na wesela w kwestii czasu trwania zabawy. Wyjaśnijmy, że w czerwonych strefach wszystkie lokale gastronomiczne nie będą mogły funkcjonować po godzinie 22. Czy zatem wesela również będą musiały zakończyć się o tej porze? Minister Zdrowia nie podał jednak jasnej informacji na ten temat.

Źródło: pixabay.com

Jak informował portal "Życie": INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ OSTRZEGA. W NIEKTÓRYCH REGIONACH NASZEGO KRAJU MOŻE BYĆ NIESAMOWICIE NIEBEZPIECZNIE

Przypomnij sobie: KINGA DUDA ZNÓW SPOTKAŁA SIĘ Z OSTRA KRYTYKĄ POD SWOIM ADRESEM. KILKA MOCNYCH SŁÓW PADŁO ZE STRONY EWY MINGE, PROJEKTANTCE BARDZO SIĘ TO NIE PODOBA

Portal "Życie" pisał również: ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, JEJ WIELKIE MARZENIE SPEŁNIA SIĘ OD DWÓCH MIESIĘCY. TENISISTKA ZAMIEŚCIŁA ZDJĘCIE W SIECI, WSPANIAŁA SCENA