Nie ulega wątpliwości fakt, że rodzice są nieustannie zestresowani sytuacją epidemiologiczną w kraju. Wciąż przybywa nowych przypadków koronawirusa, a wiele szkół wydaje decyzje o zamknięciu i wprowadzeniu nauki zdalnej. Rodzice niejednokrotnie muszą rezygnować z pracy, aby móc zostać z dziećmi w domu, a rząd wstrzymał się z wypłacaniem zasiłku. Co dalej?

Czy rodzice otrzymają pomoc od rządu czy muszą radzić sobie sami?

Jak poinformowało ostatnio Radio Zet, od 20 września rodzice mogą korzystać tylko i wyłącznie z „zasiłku opiekuńczego przyznawanego zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa”.

Portal Pikio przypomina jednak, że o zasiłek taki można się starać kiedy okaże się, że chora jest niania, która na co dzień opiekuje się dzieckiem lub też kiedy szkoła, przedszkole lub żłobek, do którego uczęszcza dziecko zostanie zamknięte.

Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich rodziców!

O takie świadczenie mogą starać się rodzice tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze ósmego roku życia, a także rodzice dzieci, które zachorowały i mają mniej niż 14. lat. Zasiłek jest wypłacany przez maksymalnie 60 dni w roku.

Co więcej, zasiłek taki mogą także otrzymać rodzice, których dziecka ma stwierdzoną niepełnosprawność, a ukończyły już 14 rok życia. W tym przypadku zasiłek zostanie przyznany na czas maksymalnie 30 dni w roku.

Warto także zaznaczyć, że zasiłek taki wynosi 80% wynagrodzenia i przysługuje za każdy dzień opieki, nawet jeśli opieka przypada w dni, które są wolne od pracy.

Jak informował portal "Życie": NIEOCZEKIWANA SYTUACJA PODCZAS KONCERTU "SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ". MATEUSZ MORAWIECKI POJAWIŁ SIĘ W TOWARZYSTWIE NAJBLIŻSZYCH, PO RAZ PIERWSZY OD DAWNA

Przypomnij sobie: WPADKA ARTURA ORZECHA NIE UMKNĘŁA CZUJNYM WIDZOM. JAK ZNANY DZIENNIKARZ PRZEDSTAWIŁ VIKI GABOR W PROGRAMIE NA ŻYWO

Portal "Życie" pisał również: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI