Pozostaje jeszcze bardziej wzruszająca i mądra wiadomość. Oto co się stało.

Och, co zrobiłyby mamy bez tak wrażliwych i troskliwych babć! Te dobre wróżki znaczą tyle samo dla dziecka, co mama i tata. Tylko one mogą nauczyć dziecko mądrości życia, tak jak zrobiła to na przykład jedna babcia. Napisała list do swojej małej wnuczki, przez co miała ochotę się śmiać i płakać. Bardzo poruszające!

„List do mojej wnuczki”

Moja droga, mogłam napisać tę wiadomość dla twojej mamy, ale wtedy o tym nie myślałam. Byłam młodą dziewczyną i martwiłam się tylko o prace domowe: co ugotować na obiad, jak mieć czas zabrać córkę do przedszkola i nie spóźnić się do pracy…

Jednak teraz mam 50 lat i mam dość wiedzy, żeby się nimi z Tobą podzielić. Oczywiście nie stałam się najmądrzejszą osobą na świecie, ale jestem Twoją babcią i po prostu życzę szczęścia. Może moja rada Ci się przyda! Więc …

1. Nie bój się upadku

Zapraszam do jazdy na rolkach, rowerach, łyżwach i nie bój się upadku. Owszem, to będzie boleć, czasami nawet bardzo, ale pomoże ci nauczyć się wstawać, gdy nie masz siły i chcesz płakać.

2. Nie bój się mówić, co myślisz

Nie powinnaś milczeć, jeśli coś Ci nie odpowiada. Nie bój się bronić swojego punktu widzenia, nawet jeśli nie pokrywa się ono z opinią innych. Nie bój się stracić przyjaciół ani drugiej połowy. Jeśli nie chcą Cię usłyszeć i zrozumieć, dlaczego masz utzymywać taką przyjaźń i miłość?

3. Nie bój się przepraszać

Bądź w stanie przyznać się do błędów i przeprosić tych, których obraziłaś. Tak, bardzo trudno jest powiedzieć: „Przepraszam, popełniłam błąd. Jak mogę wszystko naprawić? ”, ale warto się tego nauczyć, a wtedy staniesz się niepokonana.

4. Nie bój się być niepopularną

Dopóki wszystkie fajne dziewczyny marnują czas na samouwielbienie, sieci społecznościowe i randki, będziesz robić coś bardzo pożytecznego. Na przykład naucz się jazdy konnej, łucznictwa lub sztuki tańca. W wieku 20 lat popularne dziewczyny będą nadal siedzieć w sieciach społecznościowych i zbierać polubienia, a Ty będziesz już na najlepszej drodze do swojego głównego celu.

5. Nie bój się być inna niż wszyscy

Nie boję się!

6. Nie bój się złych ocen

Uwierz mi, dwójki nie są takie straszne. Zła ocena nie czyni cię głupią, a wręcz przeciwnie — motywuje do lepszej nauki i pracy nad swoimi błędami.

7. Nie bój się zakochać

Wcześniej czy później to się stanie i zakochasz się w kimś. Cieszę się, że zostałaś dorosłą dziewczyną!

8. Nie bój się swojego pierwszego pocałunku

Będzie piękny, bo wszystkie dziewczyny potrafią dobrze całować, nawet bez przygotowania!

9. Nie bój się zawarcia związku małżeńskiego lub, przeciwnie, pozostania w stanie wolnym

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był bardzo zainteresowany tym, czy masz na palcu obrączkę, czy nie. Jeśli jednak ostatecznie zdecydujesz się na małżeństwo, wybierz osobę, którą będziesz kochać i szanować. Wtedy wszystko na pewno się ułoży — nawet skarpetki rozrzucone po Twoim mieszkaniu nie będą Cię irytować!

10. Nie bój się mieć dzieci

Oczywiście — poród boli, nie będę kłamać. Jednak macierzyństwo to najlepsze, co może się zdarzyć w życiu kobiety, a medycyna nie stoi w miejscu. Może za 20-30 lat poród będzie dużo łatwiejszy i znośniejszy.

11. Nie bój się rozwodu

Życie jest pełne niespodzianek, w tym nieprzyjemnych. Jeśli jednak nie uda Ci się uratować małżeństwa, nie rozpaczaj. Rozwód to nie koniec, ale początek czegoś nowego i najprawdopodobniej bardzo ekscytującego.

12. Nie bój się samotności

Czasami bycie sam na sam ze sobą jest bardzo przydatne. Samotnością można się cieszyć, jeśli jest z umiarem. Jednak znając naszą rodzinę, nie grozi Ci samotność i to bardzo dobrze.

13. Nie bój się płakać.

Płacz oznacza okazywanie siły, a nie słabości. Nie boisz się ukrywać swoich prawdziwych uczuć i to jest Twoja zaleta.

14. Nie bój się spróbować czegoś nowego w każdym wieku.

Chcesz kupić skuter i jeździć z dziewczynami po mieście? Zrób to, nawet jeśli masz już 60 lat! I nie myśl o tym, co powiedzą ludzie.

15. Nie bój się zestarzeć.

Tak, nie jest to łatwe do zaakceptowania, ale z wiekiem stajesz się mądra i pewna siebie. Zaczynasz bardziej doceniać życie i lojalnych Ci ludzi. A potem może napiszesz taką samą szczerą wiadomość swoim wnukom.

16. Nie bój się stracić bliskich.

Długo myślałam, czy warto Ci to pisać. Jednak straty są nieuniknione i zrozumiesz. Pamiętaj tylko, że bliscy odchodzą, ale miłość żyje wiecznie.

Czy też uważasz, że ten list jest bardzo mądry i wzruszający?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”