Od marca koronawirus nieustannie powoduje nowe zakażenia. Niestety na ten moment liczba osób chorych wciąż jest bardzo duża, a nowe ogniska pojawiają się praktycznie codziennie.

Kolejne ogniska koronawirusa

Jak podaje portal Wirtualna Polska, kolejne ognisko koronawirusa potwierdzono na Podkarpaciu. Wszystkie zakażone osoby to goście weselni, którzy brali udział w imprezie 23. sierpnia w Grodzisku Dolnym.

Jak się okazuje, na weselu pojawiły się osoby z różnych powiatów. Wśród nich znalazło się 15 osób z powiatu rzeszowskiego, 44 osoby z powiatu leżajskiego, 2 osoby z powiatu przeworskiego i 35 osób z powiatu łańcuckiego.

Na samym początku potwierdzono zakażenie u 16 osób z powiatu łańcuckiego. Jednak teraz sytuacja diametralnie się zmieniła, o czym poinformował rzeszowski sanepid.

- Łącznie w ognisku koronawirusa odnotowano 74 zakażenia. Chorych jest 31 osób z powiatu łańcuckiego, 39 osób z powiatu leżajskiego i 4 osoby z powiatu rzeszowskiego. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – potwierdziła Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie, podczas rozmowy z echdonia.eu.

Sytuacja jest niepokojąca

Okazuje się jednak, że wesele w Grodzisku Dolnym nie jest jedynym nowym ogniskiem koronawirusa na Podkarpaciu. Do podobnych sytuacji doszło bowiem na weselu w Stalowej Woli, gdzie zakażonych było 16 osób, a także w Birczy – tam potwierdzono 14 zakażeń.

Nie jest wykluczone, że w związku z nieustannymi nowymi ogniskami koronawirusa na weselach, wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia dotyczące organizacji wesel oraz innych imprez okolicznościowych. Młode pary nie będą zachwycone tymi pomysłami, jednak dopóki sytuacja nie ulegnie poprawie takie obostrzenia mogą być konieczne.

Jak informował portal "Życie": JAK WYGLĄDAŁY TEGOROCZNE WAKACJE PREZESA PIS? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ WSPÓŁPRACOWNIK JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Przypomnij sobie: JEDEN Z KONCERTÓW PODCZAS FESTIWALU W OPOLU WYWOŁAŁ LAWINĘ WZRUSZENIA. OPERA LEŚNA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WOKALISTKI

Portal "Życie" pisał również: BARDZO PRZYKRA WIADOMOŚĆ OBIEGŁA CAŁĄ POLSKĘ. ODSZEDŁ WIELKI ARTYSTA