Pogoda w tym roku nieustannie nas zaskakuje. Najpierw fala wprost tropikalnych upałów, po której przyszedł czas na dość potężne burze. Jednak tego, co może stać się dziś chyba nikt nie spodziewał się jeszcze we wrześniu!

Co przyniesie nam poniedziałkowa pogoda?

- W poniedziałek 7 września możliwe będą burze z intensywnym deszczem, a nawet krupą śnieżną na Pomorzu i deszcze w południowo-wschodniej Polsce. W woj. małopolskim, śląskim i podkarpackim spodziewane wzrosty poziomu wód – brzmi komunikat IMGW.

Jak więc wskazuje IMGW, najgorsza sytuacja będzie mieć dziś miejsce na Pomorzu. Tam może spaść nawet do 20 milimetrów deszczu, a wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Co więcej spodziewane są także opady krupy śnieżnej lub też lodowej.

W województwie małopolskim, podkarpackim, śląskim i części województwa lubelskiego możliwe są bowiem intensywne opady deszczu do 35 milimetrów.

IMGW wydało ostrzeżenia!

IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne. Pierwszy stopień ostrzeżenia obowiązuje na terenie województwa podkarpackiego. Tam w wyniku intensywnych opadów deszczu może dojść do lokalnych podtopień i podniesienia poziomu wód w rzekach.

- W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – informuje IMGW w swoich komunikatach.

Drugi stopień ostrzeżenia hydrologicznego obowiązuje natomiast na terenie Śląska i Małopolski. Tam ryzyko wystąpienia podtopień i gwałtownego wzrostu poziomu wód jest o wiele większe niż na terenie Podkarpacia.

- W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia – brzmi komunikat IMGW.

Jak informował portal "Życie": TEGO WIDZOWIE "CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA" SIĘ NIE SPODZIEWALI. SZCZENA ODWAŻYŁ SIĘ WYJAWIĆ FANOM COŚ, CO UKRYWAŁ PRZEZ DŁUGI CZAS

Przypomnij sobie: BARDZO WAŻNY APEL, LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA. 17 - LATKA WYSZŁA Z DOMU I NIE WRÓCIŁA, BLISCY SĄ PEŁNI OBAW

Portal "Życie" pisał również: MAŁO KTO WIE O TYM, ŻE GRZYBOBRANIE MOŻE GO SPORO KOSZTOWAĆ. NIEKTÓRE KARY SĄ BARDZO WYSOKIE