Już od 1 września dzieci wracają do szkół. Sprawa miała całkiem inaczej wyglądać w Zakopanem, gdzie uczniowie mieli zasiąść w szkolnych ławkach dopiero 28 września, a do tego czasu nauka miała być prowadzona zdalnie. Było to spowodowane tym, że Zakopane znajduje się w czerwonej strefie.

Co na to wiceminister edukacji?

Na samym początku sanepid zgodził się na takie ustalenia, jednak potem zmienił zdanie. W tej sytuacji Burmistrz Zakopanego nie ma wyboru i ogłosił, że zajęcia w szkołach zaczną się jednak 28 września.

Ostatnio gościem programu „Jeden na jeden” emitowanego w TVN24 była Marzena Machałek – wiceminister edukacji. Jak się okazuje, minister uważa, że nie ma podstaw, aby dzieci nie wróciły do szkół już za kilka dni.

- Jako wiceminister edukacji cieszę się, że szkoły będą otwarte, że dzieci w końcu wrócą do szkół, będą miały kontakt z rówieśnikami, z nauczycielami. To bardzo ważne, bardzo potrzebne, konieczne – powiedziała Marzena Machałek.

Nauczanie zdalne nie jest konieczne

Dlaczego zdaniem minister edukacji, mimo żółtych i czerwonych stref, dzieci powinny wrócić do szkół?

- Dlatego, że ognisko COVID-19, koronawirusa to może być na przykład jeden zakład pracy. Jeżeli się okaże, że w tym zakładzie pracy są rodzice dzieci, które uczą się w szkole, to jest absolutnie wskazanie do rozważenia częściowego bądź całkowitego nauczania zdalnego – wyjaśniła wiceminister edukacji.

Dodatkowo, minister przypomniała także, że dyrektorowie wszystkich szkół otrzymali odpowiednie wytyczne, według których ma zostać zorganizowana nauka oraz czas wolny w szkołach.

Czy pani minister ma rację i nie ma żadnych obaw, aby dzieci wróciły do szkół? Tutaj też nasuwa się pytanie, czy dzieci będą stosować się do zaleceń? Szczególnie maluchy z młodszych klas ciężko będzie upilnować aby np. utrzymywały dystans od swoich kolegów.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA PODJĘŁO OSTECZNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE SZCZEPIEŃ. CZY WSZYSCY POLACY BĘDĄ ZMUSZENI DO ZAKUPU SZCZEPIONEK NA KORONAWIRUSA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA