Główny Inspektorat Sanitarny przekazał decyzję o wycofaniu ze sklepów rodzynek. Dokładnie chodzi tutaj o produkt „Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400 g”.

Poważnie nieprawidłowości w popularnym produkcie

Jak podała Państwowa Inspekcja Sanitarna, podczas badania produktu wykryto bardzo poważne nieprawidłowości. Jak się okazuje wszystkie przebadane trzy partie rodzynek wykazały zawartość dwutlenku siarki.

Co więcej, producent nie podał tej informacji, a co więcej zaznaczył, że rodzynki nie zawierają żadnych substancji konserwujących. Brak było informacji o zawartości dwutlenku siarki. Tymczasem badania wykazały, że rodzynki zawierały 17,5 mg/kg, 13,3 mg/kg oraz 14,6 mg/kg.

Obecnie Państwowa Inspekcja Sanitarna będzie prowadzić postępowanie mające na celu ustalenie, jak doszło do zanieczyszczenia produktu dwutlenkiem siarki.

Źródło: notesfrompoland.com

Rodzynki zostały wycofane ze sprzedaży

Producentem rodzynek jest firma Atlanta Poland S.A. Firma skierowała do Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, prośbę o wstrzymanie sprzedaży produktów o numerze partii 945.0/88315B i 903.0/87851B.

Jak się okazuje, dwutlenek siarki może być dla niektórych niezwykle niebezpieczny. Produktów z zawartością tego składnika nie powinny spożywać m.in. osoby, które są uczulone zarówno na dwutelenek siarki, jak i na inne siarczyny.

Ponadto, nie ulega wątpliwości, że informacje na temat zawartości danego składnika powinny zawsze być zawarte na etykiecie produktu. W innej sytuacji wiele osób nieświadomie może być zagrożonymi bardzo poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, po spożyciau danego produktu.

Źródło: frutek.pl

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS