Już za kilka dni uczniowie wrócą do szkół po niebywale długiej przerwie, bowiem ostatni raz szkolny dzwonek usłyszeli w marcu. Jak teraz będzie wyglądać nauka?

Szef MEN przekazał kolejne informacje

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele nie ukrywają swojego zaniepokojenia całą sytuacją. Nikt bowiem do końca nie wie, jak będzie wyglądać powrót do szkół. Co chwilę pojawiają się w tej kwestii nowe informacje.

Jak informuje portal Interia, minister edukacji – Dariusz Piontkowski zabrał ostatnio głos na temat obowiązku noszenia maseczek w miejscach wspólnych w szkole. Jaka jest zatem decyzja rządu?

Podczas wywiadu, którego minister udzielił w Polskim Radiu 24 został zapytany, jak zostanie rozwiązana kwestia noszenia maseczek w szkołach.

- Rozważaliśmy jeszcze raz, co zrobić z obowiązkiem noszenia maseczek i pierwotnie wskazaliśmy, że takiego obowiązku nie będzie. Natomiast tam, gdzie warunki szkolne, bardzo wąskie korytarze, wielkość szkoły bądź stan zagrożenia epidemicznego będzie wskazywał na to, że trzeba będzie podjąć jakieś dodatkowe środki ostrożności, to wtedy dyrektor chyba powinien zalecić osłony nosa i ust w miejscach wspólnych - w korytarzach, klatkach schodowych czy szatniach – odpowiedział minister.

Jeśli ktoś czuje się zagrożony to może zasłonić usta i nos

Dodatkowo Dariusz Piontkowski zaznaczył, że oczywiście osoby, które chcą nosić maseczki lub przyłbice lub też te, które chorują na różnorodne choroby, mogące osłabiać ich odporność mogą nosić maseczki lub też przyłbice jeśli ma to zapewnić im komfort.

Szef MEN podkreślił jednak, że po wielu rozmowach przeprowadzonych z Głównym Inspektoratem Sanitarnym stwierdzono, że nie jest konieczne noszenie maseczek w każdej placówce oświatowej.

- Natomiast nie wprowadzimy takiego zalecenia, aby obowiązkowo w każdej szkole wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust – zaznaczył Piontkowski.

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS