Od pewnego czasu nad Polską przechodziła fala upałów. Niestety, dziś pogoda będzie bardzo kapryśna i może spowodować wiele szkód.

IMGW wydało kolejne ostrzeżenia!

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś na wielu obszarach naszego kraju mogą występować liczne zjawiska atmosferyczne, które mogą poważnie zagrażać zdrowiu i życiu. Pierwsze z nich mogą wystąpić już niebawem, bowiem około godziny 11.

- IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla dziewięciu województw. Mogą one wystąpić w woj.: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim. Miejscami może też spaść grad - brzmi informacja opublikowana na Twitterze Radio ZET NEWS.

Jak się okazuje, w wymienionych województwach pojawią się opady gradu, którego średnica może osiągnąć nawet 3 centymetry! Dodatkowo podczas burz wiatr może osiągnąć prędkość nawet 90 km/h!

Niewykluczone są także podtopienia. Według przewidywań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady mogą wynieść nawet 30 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie objętość ta może wzrosnąć do 50 litrów na metr kwadratowy! Warto więc zabezpieczyć swoje domy.

Temperatura nadal będzie wysoka.

Burze nie przyniosą ze sobą jednak ochłodzenia. Najcieplejszymi województwami będą dziś: kujawsko - pomorskie, podkarpackie, zachodniopomorskie, mazowieckie, łódzkie i lubelskie. Na tych obszarach temperatury wyniosą od 27 do 29 stopni Celsjusza.

Pamiętajmy, aby podczas burz uważać na siebie, bowiem tak gwałtowne i silne zjawiska atmosferyczne mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA ZDECYDOWAŁO SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY. POLACY SĄ ZASKOCZENI TAK POWAŻNYM OŚWIADCZENIEM

Przypomnij sobie: GOŚCIE KOLEJNEGO WESELA ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM. CZY ORGANIZOWANIE TAKICH IMPREZ JEST TERAZ NA PEWNO BEZPIECZNE

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU