Od pewnego czasu nasz kraj nawiedzany jest przez niesamowite upały. Jak się okazuje ta sytuacja nie ulegnie zbyt szybko zmianie! Mieszkańcy niektórych regionów powinni szczególnie uważać!

Temperatura nadal nie odpuści!

W naszym kraju możemy obserwować iście tropikalne temperatury! Upały towarzyszą nam nieprzerwanie od wielu dni, jednak w międzyczasie pojawiają się także gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi niebezpieczeństwami, które już dziś nawiedzą Polskę!

Jak informuje portal Lelum, najbardziej niebezpieczna sytuacja będzie mieć miejsce w trzech województwach:
- dolnośląskim, a szczególnie we Wrocławiu i Legnicy oraz powiatach: milickim, legnickim, wrocławskim, bolesławieckim, głogowskim, średzkim, lubińskim, polkowickim, trzebnickim, zgorzeleckim i wołowskim;
- lubuskim;
- opolskim, a szczególnie w Opolu i powiatach opolskim, brzeskim, kluczborskim, strzeleckim, namysłowskim, kędzierzyńsko - kozielskim, oleskim i krapkowickim.

Jak szacują eksperci, temperatury będą wynosić od 29 do nawet 31 stopni Celsjusza! To naprawdę wysokie wartości, jak na polskie warunki.

Niezwykle ważne jest nawadnianie!

Pamiętajmy, aby podczas takich upałów nieustannie się nawadniać, a także ochraniać skórę poprzez stosowanie kremów z filtrem! Niezwykle ważne jest także unikanie słońca w godzinach południowych. Ograniczmy także picie alkoholu oraz sporty na świeżym powietrzu!

Bezwzględnie nie wolno zostawiać dzieci, ani zwierząt w samochodach, nawet na chwilę! Temperatura w nagrzanym aucie może być o wiele wyższa, niż temperatura na zewnątrz, co może spowodować przegrzanie organizmu i w konsekwencji ogromną tragedię!

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: OD DZIŚ POLAKÓW CZEKAJĄ POWAŻNE ZMIANY. MINISTERSTWO ZDROWIA INFORMUJE JAK BĘDĄ ONE WYGLĄDAĆ