Już dziś nad nasz kraj nadciągnie kolejna fala wysokich temperatur. IMGW wskazało, które regiony są najbardziej zagrożone.

Kolejny alert IMGW!

Miłośnicy ciepła nie mają w tym roku powodów do narzekań. Temperatury w naszym kraju są niesamowicie wysokie i według przewidywań synoptyków, sytuacja nie zmieni się jeszcze przez długi czas.

Niestety, często aż tak wysokie temperatury nie są bezpieczne dla ludzi. Podczas ekstremalnie wysokich temperatur nie jest trudno o udar cieplny czy też odwodnienie!

W związku z kolejną falą wysokich temperatur jaka nadciągnęła nad nasz kraj IMGW wydało kolejny alert pogodowy. Według synoptyków, słupki rtęci skoczą bardzo wysoko na terenie praktycznie całego kraju. Ostrzeżenie I stopnia wydane jednak zostało dla dwóch województw.

Jest to województwo lubuskie i dolnośląskie. To właśnie tam temperatura może być jeszcze wyższa niż w pozostałej części naszego kraju.

Miejscami mogą pojawić się burze

IMGW ostrzega także o burzach, które w godzinach południowych mogą przejść w Beskidach Zachodnich, Tatrach oraz Sudetach. Podczas burz może wiać nawet do 70 km/h, a lokalnie może spaść także grad.

Pamiętajmy, aby podczas upałów odpowiednio się nawadniać, a także chronić swoją głowę i skórę przed promieniowaniem słonecznym. Ważne jest noszenie czapek czy też kapeluszy oraz używanie kremów z filtrem.

W południe, kiedy temperatury są najwyższe, lepiej unikać wychodzenia z domu. Podczas wysokich upałów nie jest wskazane także picie alkoholu, który powoduje dodatkowe odwodnienie organizmu.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ