W ostatnich dniach w naszym kraju temperatury są ekstremalnie wysokie. Jak zatem dbać o swoje zdrowie podczas tak wymagającej pogody?

Sprawa jest bardzo ważna!

Na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze pojawił się bardzo ważny komunikat. Został on wystosowany ze względu na panujące w naszym kraju ekstremalnie wysokie temperatury!

Ministerstwo przypomina, że podczas fali upałów nie wolno nam pod żadnym pozorem pozostawiać dzieci w samochodzie! Może się to bowiem skończyć tragicznie!

– W upalne dni nigdy, nawet na krótką chwilę, nie zostawiaj dziecka w zamkniętym samochodzie. Stanowi to zagrożenie dla jego zdrowia – możemy przeczytać w komunikacie.

Uważajmy na siebie!

Pamiętajmy, że w nagrzanym samochodzie temperatura może być o wiele wyższa niż na zewnątrz. Pozostawienie dziecka w takim aucie może się skończyć okrutną tragedia!

Pod żadnym pozorem nie wolno także zostawiać w samochodzie zwierzaków, które również mogą nie poradzić sobie z tak wysoką temperaturą. Najlepiej będzie jeśli zwierzaki w takie dni pozostaną w domach.

W czasie upałów, które obecnie przechodzą nad naszym krajem niesamowicie ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu oraz stosowanie nakryć głowy. Nie zapominajmy także o kremach z filtrem. Najlepiej dla naszego zdrowia będzie jeśli z domu wychodzić będziemy w godzinach porannych oraz wieczornych. Ograniczmy także spożywanie alkoholu, który dodatkowo odwadnia nasz organizm!

Szczególnie uważać powinny osoby schorowane, a także dzieci i kobiety w ciąży. Temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza, która obecnie panuje w Polsce jest bardzo niebezpieczna dla takich osób i może prowadzić u nich do wielu komplikacji zdrowotnych!

Jak informował portal "Życie": RZĄD JEST NIEUGIĘTY! POLACY ZOSTANĄ OBCIĄŻENI NOWĄ OPŁATĄ. OD TEJ DECYZJI NIE MA JUŻ ODWROTU

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: ILE MOŻNA ZAROBIĆ PRACUJĄC W KOŚCIELE LUB NA PLEBANII? STAWKI MOGĄ NAS MOCNO ZASKOCZYĆ