Rząd zdecydował się na wprowadzenie nowej opłaty! Polacy nie będą zadowoleni, bowiem ich rachunki znów wzrosną. O co dokładnie chodzi?

Polacy nie będą mieć powodów do radości

Jak informuje portal BiznesInfo, już wkrótce Polacy będą zobowiązani do zapłacenia nowej opłaty. Jest to opłata mocowa, której kwota może wynieść nawet 107 złotych!

Specjaliści z Forum Energii szacują, że opłata ta znacząco podniesie wpływy do budżetu. Według ich obliczeń zysk może wynieść nawet 5,4 miliarda złotych!

Portal money.pl twierdzi natomiast, że od chwili wprowadzenia opłaty mocowej ceny za prąd będą wyższe o około 40-45 złotych za MWh. Jeśli liczyć, że szacunkowe obecne zużycie energii elektrycznej w polskim gospodarstwie domowym wynosi około 2375 KWh w ciągu roku, to opłata mocowa spowoduje obciążenie naszego portfela o kolejne 107 złotych w skali roku.

Nowa opłata spowoduje podwyżki

Polski Instytut Ekonomiczny twierdzi natomiast, że jeśli w nadchodzącym roku nie będziemy mieli do czynienia ze wzrostem cen taryfy elektrycznej to po wprowadzeniu opłaty mocowej, podwyżki wyniosą od 5,5 do 7%.

Okazuje się jednak, że do tej pory nie została jednak ostatecznie uzgodniona wysokość opłaty mocowej. Wiążącą decyzję w tej sprawie ma podjąć prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Czy zatem opłata mocowa może być jeszcze wyższa niż obecnie się szacuje? Nie jest to wykluczone. O ostatecznych decyzjach w tej sprawie powinniśmy dowiedzieć się już niebawem, jednak warto już powoli przygotowywać sie na większe wydatki w nowym, 2021 roku. Czy rząd postanowi wprowadzić jeszcze jakieś dodatkowe opłaty?

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ