We wtorek Rada Ministrów, zgodnie z informacją rzecznika rządu, poparła projekt ustawy o wdrożeniu tzw. świadczenia wyrównawczego dla emerytur pobieranych przez działaczy opozycji antykomunistycznej PRL.

Pieniądze zyskają opozycjoniści i osoby represjonowane z kwestii politycznych w latach 1956-1989. Każda z tych osób, która ma niskie świadczenie emerytalne uzyska wyrównanie tej sumy do 2400 złotych na stałe. W wypowiedzi rzecznika rządu, Piotra Müllera, pojawiła się kwestia odebrania nieuprawnionych dodatków funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa i aparatu opresji.

Działacze opozycji antykomunistycznej zyskają do 2400 złotych emerytury

Dodatkowe pieniądze trafią do poszkodowanej od lat grupy. Władze postanowiły wspomóc byłych opozycjonistów, dostaną więcej pieniędzy!

Jak informuje Super Express, ta propozycja dodatku w formie wyrównania wypłynęła już w lipcu. Źródłem miało być otrzymanie listu z apelem o właściwe do zasług i godne emerytury dla działaczy opozycji PRL. Pod wnioskiem podpisało się 141 osób, a trafił on do prezydenta, rządu i obu izb parlamentu. Władze postanowiły zareagować natychmiast.

Piotr Müller w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, że nowe prawo i świadczenia mają wejść w życie chwilę przed tegoroczną 40. Rocznicą wydarzeń Sierpnia ’80. W ten sposób nawet osoby, które nie uzyskiwały do tej pory wysokiej emerytury, a często musiały żyć za minimalne świadczenie będą otrzymywać 2400 złotych na stałe.

Zgodnie z zapowiedziami wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisława Szweda, posłowie zajmą się sprawą już w najbliższy piątek. Dodatkowo, byli opozycjoniści, tak jak kombatanci i inwalidzi wojenni zyskają również zniżki na przejazdy w transporcie publicznym.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ