Koronawirus nadal nie odpuszcza. Niestety, z powodu znacznego przyrostu zachorowań w ostatnim czasie, polski rząd zdecydował się na podjęcie kolejnych kroków, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Musimy zmienić wakacyjne plany?

Jak informuje portal Wirtualna Polska, rozporządzenie dotyczące zakazu lotów jest aktualne od dziś, 12 sierpnia do 25 sierpnia. Co dokładnie obejmują nowe zasady?

- Wprowadza się zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe - brzmi fragment rozporządzenia.

Według najnowszego rozporządzenia możliwe są już loty do Portugalii, Egiptu oraz Szwecji. Polacy nie będą mogli jednak podróżować do 44. krajów. Zakazane są między innymi takie popularne kierunki jak:

- Stany Zjednoczone Ameryki;

- Czarnogóra;

- Bośnia i Hercegowina;

- Chile;

- Malediwy;

- Oman;

- Wielkie Księstwo Luksemburga;

- Arabia Saudyjska;

- Dominikana oraz wiele, wiele innych.

Sytuacja nadal nie jest najlepsza

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych 551 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w naszym kraju, a także o 12 ofiarach śmiertelnych.

Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono 52 961 przypadków koronawirusa, a 1821 osób zmarło.

Pamiętajmy, aby nadal stosować się do zaleceń i utrzymywać dystans społeczny, a w pomieszczeniach zamkniętych zakładać maseczki ochronne. Niezmiernie ważne jest także utrzymywanie higieny, częste mycie oraz dezynfekcja rąk i powierzchni.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ