W ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej przypadków zarażeń COVID-19. Ogniska potrafią zapalać się w nietypowych miejscach.

Jakiś czas temu największe siedliska koronawirusa były obecne w kopalniach. Następnie, gdy poluzowano obostrzenia, coraz częściej zarażano się na weselach, później dołączył do tego duży zakład pracy w Nowym Sączu, są także doniesienia o transmisji COVID-19 podczas wakacyjnych wyjazdów. Teraz poinformowano o kolejnym miejscu, które może być zaskakujące.

Koronawirus wśród dzieci

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że dzieci często przechodzą koronawirusa bezobjawowo lub wykazując jedynie niewielkie objawy. Być może dlatego do tej pory nie było wielu takich przypadków.

Koronawirus. Źródło: se.pl
Koronawirus. Źródło: se.pl

Jak podaje WP, teraz wykryto wirusa u jednego z… przedszkolaków. Nie jest to dobra informacja – placówka będzie musiała zostać zamknięta, a reszta dzieci oraz personel – przebadani.

Według informacji przekazywanych przez media mowa o przedszkolaku ze Złotoryi. Inspektor sanitarny Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi zaznacza, że do zarażenia nie doszło w przedszkolu.

- Dostaliśmy wynik badania jednego z podopiecznych placówki, jest on dodatni. Domniemanie jest takie, że zaraziło się ono na imprezie rodzinnej. Z tego też powodu musimy poddać kwarantannie wszystkie dzieci i poddać je obowiązkowym testom – przyznała Ewa Cwynar.

- Wykonałam telefon do szpitala w Bolesławcu. W piątek zorganizujemy pobieranie próbek tutaj w Złotoryi, na miejscu. Przyjedzie koronabus, rodzice z dziećmi będą podjeżdżać samochodami. Mam nadzieję, że już w sobotę będziemy mieli wszystkie wyniki – komentuje sprawę.

Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: zdrowie.radiozet.pl
Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: zdrowie.radiozet.pl
Dzieci skarżyły się na dziwne objawy. Źródło: zdrowie.radiozet.pl

Badanie przejdzie pięćdziesięcioro dwoje dzieci, ich domownicy oraz pracownicy placówki. Obecnie wszyscy przebywają na kwarantannie. Nie wiadomo, czy chory przedszkolak kogoś zaraził.

Dziecko chodziło do niepublicznego przedszkola „Michałek” w Złotoryi. Miejsce to zostanie zamknięte.

Przypomnij sobie o… PAPIEŻ FRANCISZEK CAŁKIEM ZMIENIŁ FORMUŁĘ CHRZTU. SAKRAMENT UDZIELANY W TRADYCYJNY SPOSÓB OD TERAZ BĘDZIE NIEWAŻNY. CO SIĘ ZMIENIŁO

Jak informował portal Życie: LEKARZE BIJĄ NA ALARM: JEMY ZA MAŁO RYB. JAKIEJ RYBY NIE JEŚĆ NAD POLSKIM MORZEM

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: DAWNO NIEWIDZIANE TRAMWAJE WRACAJĄ NA ULICE MIASTA. KIEDY TO NASTĄPI