Jak podaje "Interia", ryby najczęściej zjadamy będąc na wakacjach. Morze, czy Mazury, często też wypad w góry kończy się zamówieniem obiadu, którego składnikiem jest ryba. Lekarze twierdzą, że to zbyt rzadko.

Jaki wpływ na nasz organizm ma jedzenie ryb

Ryby to wysokobiałkowa i niskotłuszczowa karma, która zapewnia szereg korzyści zdrowotnych. W szczególności ryby o białym miąższu mają mniejszą zawartość tłuszczu niż jakiekolwiek inne źródło białka zwierzęcego, a ryby tłuste są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, czyli „dobre” tłuszcze. Ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć znacznych ilości tych niezbędnych składników odżywczych, ryby są ważną częścią diety. Ponadto ryby mają niską zawartość „złych” tłuszczów powszechnie występujących w czerwonym mięsie, zwanych kwasami tłuszczowymi omega-6.

Ryby są na ogół zdrowym źródłem pożywienia iw większości przypadków można je bezpiecznie jeść. Jednak w zależności od wieku i stanu zdrowia niektórzy ludzie powinni ograniczyć ilość spożywanych ryb.

Jak twierdzą znawcy, tylko świeże ryby są w stanie w pełni usatysfakcjonować nasz organizm i podniebienia. Niestety okazuje się, że nie wszystkie smażalnie nadbałtyckie serwują nam rybkę, która jeszcze kilka godzin wczśniej pomykała radośnie po falach. Dlatego też warto wybierać mniejszcze smażalnie, położone na obrzeżach miasta, gdzie jest większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy świeżą rybę.

Najbardziej popularne nadmorskie ryby, jakie możemy spożyć latem nad naszym morzem są flądry i dorsze, według ekspertów nie są zbyt dobre latem, więc w tym okresie lepiej jest zjadać ich słodkowodnych kuzynów.

Jaką rybę lubisz jeść najbardziej?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ma dobre informacje na temat epidemii. Jest najnowszy raport resortu, statystyka nastraja optymistycznie

Zerknij: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

O tym pisaliśmy ostatnio: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili