Chrzest święty jest pierwszym ważnym sakramentem w życiu każdego katolika. Większość z nich nie pamięta własnej uroczystości ze względu na fakt, że z reguły chrzci się bardzo małe, co najwyżej roczne dzieci. Jednak wspomnienia powracają do nas w formie zdjęć oraz opowieści najbliższych.

Warto zaznaczyć, że chrzest od lat przybierał tę samą formę. Teraz jednak ma to ulec zmianie. Wszystko ze względu na interwencję papieża Franciszka.

Papież Franciszek zmienia sakrament chrztu

Jak podaje portal Pikio, papież Franciszek postanowił działać ze względu na ostatnią sytuację. Wszystko dlatego, że zmartwiły go informacje na temat niepokojących zachowań duchownych. Właśnie dlatego zmienił formułę chrztu.

Chrzest. Źródło: mamotoja.pl
Chrzest. Źródło: mamotoja.pl

Choć pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, po początkowej narodowej kwarantannie życie wróciło niemalże do normy. Przywrócono nie tylko działanie wszystkich sklepów, lokali gastronomicznych i siłowni, ale także możliwość organizacji ślubów oraz wesel, a także komunii i chrztów świętych.

Rodzice mimo coraz częstszych informacji o zarażeniu COVID-19 wśród księży decydują się na chrzczenie swoich dzieci. Jednak teraz będzie się to odbywało w inny sposób.

Papież Franciszek całkiem zmienił formułę chrztu. Wszystko przez nieprawidłowości, jakie pojawiały się przez księży, którzy go udzielali. Informacje na ten temat Watykan przedstawił 6 sierpnia. Co się zmieniło?

Od teraz nie wolno używać zwrotu „My ciebie chrzcimy, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Obecnie taki chrzest jest nieważny, należy stosować formę „Ja Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Chrzest. Źródło: mamotoja.pl
Chrzest. Źródło: mamotoja.pl

- Kiedy człowiek chrzci, tak naprawdę chrzci sam Chrystus. Sprawując sakrament, Kościół faktycznie funkcjonuje jako Ciało, które działa nieodłącznie od swojej Głowy, ponieważ to Chrystus-Głowa działa w Kościele, który został przez Niego zrodzony w tajemnicy paschalnej – informuje Watykan.

Przypomnij sobie o… BARBARA KURDEJ-SZATAN MA POWAŻNE PROBLEMY? AKTORKA MA KŁOPOTY Z ODDYCHANIEM. O CO CHODZI

Jak informował portal Życie: POMORZE: SANEPID ZAKTUALIZOWAŁ DANE DOTYCZĄCE LICZBY ZAKAŻEŃ W WOJEWÓDZTWIE. CZY SĄ POWODY DO ZMARTWIEŃ

Portal Życie pisał również o… BASIA KURDEJ-SZATAN OKRADŁA MAŁGORZATĘ ROZENEK-MAJDAN? JEST KOMENTARZ „PERFEKCYJNEJ”. JAK ODNIOSŁA SIĘ DO SŁÓW FANÓW