Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", tramwaje mają pojawić się na ulicy Krakowskiej w poniedziałek 17 sierpnia. Tego samego dnia ruch tramwajowy ma wrócić także na aleję Jana Pawła II, choć zapowiadano, że będzie to możliwe dopiero pod koniec września.

Tramwaje wracają na ul. Krakowską

W poniedziałek 17 sierpnia tramwaje znów pojawią się na ul. Krakowskiej, ul. Legionów Piłsudskiego oraz al. Jana Pawła II. Na razie jedynie na odcinku TAURON Arena Kraków Wieczysta – Rondo Czyżyńskie. Nadal wyłączony będzie ruch na ul. Starowiślanej obejmującej odcinek od Poczty Głównej do ul. Dietla), a także na ul. Ujastek oraz ul. Mrozowej.

Do odwołania pozostaje wstrzymany ruch autobusów linii nocnych na ul. Krakowskiej. Pojazdy w ciągu ul. Dietla nadal będą poruszać się w obu kierunkach jezdnią północną.

gazetakrakowska.pl

Zmiany w funkcjonowaniu miejskiej linii tramwajowej w Krakowie

Zawieszone będą w dalszym ciągu lini numer: 2, 6, 10, 16, 17. Linie 1, 3, 22 i 24 będą kurować po dotychczasowych zmienionych trasach. Linie 8 i 9 wrócą na swoje stale trasy, a częstotliwość ich kursowania nie ulegnie zmianie.

Zmienione zostaną linie numer: 4, 5, 13, 14, 49, 52, 70. Szczegółowe informacje o trasach ich kursowania znajdziesz tutaj.

Zlikwidowane zostaną linie numer: 74, 76,79.

gazetakrakowska.pl

Cieszycie się z powrotu tramwajów?

To też może cię zainteresować: Kraków: 12 sierpnia wystąpią przerwy w dostawi wody. Kto musi się na nie przygotować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szykują się zmiany w 500 plus? Czy wypłaty dodatku zostaną ograniczone, a zasady zmienią się na niekorzyść Polaków

O tym się mówi: 11 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia publikuje najświeższe doniesienia o zakażeniach koronawirusem w kraju. Płyną również smutne wieści