Piosenkarz Ivan Komarenko opublikował dzisiaj, 20 lipca 2020 roku kolejny film na swoim kanale na YouTube. Jego mocny przekaz jest wołaniem do społeczeństwa polskiego o przebudzenie się z "pandemicznego snu".

Jego niezależność dała mu wolność słowa

YT/Ivan Komarenko

Gdyby nie to, że Ivan Komarenko jest od wielu lat artystą niezależnym, którego kariera zależy wyłącznie od niego samego, nie mógłby dzisiaj zapewne mówić głośno o tym, co sądzi o "wynuchu pandemii koronawirusa", o przymusowych szczepieniach, zamrożeniu gospodarki, czy nakazie noszenia maseczek. Jak sam przyznał, od lat nie jest obecny w komercyjnych, ani publicznych telewizjach ze względu na swoje poglądy.

Jego ostry apel do społeczeństwa dotyczył nie tylko noszenia maseczek, lecz także racjonalnego przyjmowania tego, co jest nam podawane przez media. Wyraził szacunek i wdzięczność Krzysztofowi Bosakowi za jego działalność, poglądy i młodzieńczy hart ducha, oraz podziękował za zaproszenie do wzięcia udziału w wieczorze wyborczym.


Facebook/Ivan Komarenko

Artysta zdradził, w jak hojny sposób został wsparty przez rząd po tym, jak niemal całe gro artystów, z nim na czele, zostało pozbawionych źródła dochodów po zamrożeniu gospodarki.

Rząd PiS przyznał mi jednorazową zapomogę. Rzeczywiście, dostałem od STOARTu 2700 złotych. Tylko to jest ułamek tego, co ja zarabiam w lecie. W zimie raczej nie przeżyję za takie pieniądze. Myślicie, że się domagam więcej? Nie! Pieniądze z kieszeni podatnika nie są mi potrzebne. Ja jestem artystą przedsiębiorcą i wolę jak ludzie sami płacą mi za moje usługi, które ja świadczę. Tym bardziej, że coraz częściej słyszymy od ekonomistów, że państwowa kasa zasilana jest nie tylko przez podatników, ale i przez dodruk pieniędzy. To już brzmi groźnie, bo to może bardzo szybko doprowadzić nasze państwo do katastrofy!

To nie jest pierwszy raz, gdy Ivan Komarenko głośno mówi o tym, co czuje względem obecnej sytuacji. Już długo publikuje także fakty, jakie wciąż zbiera odnośnie ogłoszonej na świecie pandemii i wszystkiego, co krąży wokół niej.

Co myślisz o projektach Ivana?


YouTube/Ivan Komarenko

O tym pisaliśmy: Niezwykła premiera Ivana Komarenko. Gwiazdor dał się namówić na wzięcie udziału w #hot16challenge2. Jego przekaz wyciska łzy z oczu

Zerknij: Ivan Komarenko nareszcie opublikował piosenkę, na którą czekali fani. O czym jest to przesłanie?