Jak podaje "se.pl", Ivan Komarenko w końcu zrealizował własną aranżację znanego przeboju Marka Grechuty "Wolność". Odświeżona wersja piosenki stanowi wyraźny przekaz o tym, co jest ważne dla każdego człowieka.

"Bo wolność jest czymś bardzo cennym..."

YouTube/Ivan Komarenko

Poznaliśmy go wiele lat temu, jako wokalistę zespołu Ivan i Delfin. Jednym z przebojów, z jakim kojarzy się najbardziej, to "Jej czarne oczy". Media długo milczały o jego ciągłej działalności na scenie muzycznej, przez co wiele nas ominęło, jednak to, z jakim przytupem i ważnym przekazem powrócił, zasługuje na gromkie oklaski.

Na swoim profilu na Facebooku, Ivan opublikował wiadomości, na które wszyscy fani czekali. Zapowiadana piosenka Marka Grechuty w wykonaniu wokalisty nareszcie ujrzała światło dzienne, a wraz z nią wszystko to, co artysta pragnął z siebie wyrzucić...

Zgodnie z zapowiedzią udostępniam moją nową piosenkę. Nową i ...nie nową. Moją i ...nie moją. Utwór znaleźć można na płycie Marka Grechuty „Dziesięć ważnych słów” wydanym w 1994 roku. Marek Grechuta, wybitny przedstawiciel polskiej poezji śpiewanej, stworzył „Wolność” zapewne nieco wcześniej, na początku lat 90-tych. Akurat, gdy ja stawiałem w Polsce swoje pierwsze kroki, by w 2010 roku stać się polskim obywatelem. Utwór jest ponadczasowy. Nigdy się nie zestarzeje. Bo Wolność jest czymś bardzo cennym i zawsze znajdą się źli ludzie, którzy będą nam ją chcieli odebrać. Czasem przemocą, czasem podstępem. Teraz mamy do czynienia z tym drugim wariantem. Wcale to nie oznacza, że jest łatwiej. Zaśpiewałem, jak mogłem najlepiej. Aranżację wykonał Emil Jeleń, a zdjęcia Arkadiusz Stępień. Nie wiem, czy zadanie wykonaliśmy dobrze. Jeśli „Wolność” porwie Was do walki o Wolność, to uznam to za sukces.

Facebook/Ivan Komarenko

Pamiętamy słowa Ivana, w których ze szczegółami omawiał wyniki swojego prywatnego śledztwa dotyczącego pandemii koronawirusa i wszystkiego, co jest z nią związane. Wciąż podtrzymuje swoje zdanie na temat przymuszania społeczeństwa do przyjmowania szczepionek wybierając się 6 czerwca na IV Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień.

Mógłbym się dalej wyzłośliwiać, ale lepiej przyjść 6 czerwca i pokazać władzy czerwoną kartkę. Szczepionki? TAK, ale dla CHĘTNYCH. Niech to będzie takie moje prywatne hasło. Niech każdy decyduje o sobie sam.

Wyniki pracy, jaką włożył w aranżację przeboju Marka Grechuty robi ogromne wrażenie, a co najważniejsze - idealnie wpasowuje się w to, co teraz gra w sercach ludzi najgłośniej...


YouTube/Ivan Komarenko

Miejmy nadzieję, że piosenka dotrze do jak największej ilości fanów, którzy już stęsknili się za swoim idolem.

Przełom w poszukiwaniach: Chłopcy zaginęli ponad 20 lat temu. Niedawno ukazały się nowe doniesienia w tej sprawie

Irena Santor w końcu odpoczywa: Irena Santor. Jej najbliższe plany mogą bardzo zasmucić jej wiernych fanów. Co się stało?