Jak donosi "se.pl", grób Stanisława Jędryki jest bardziej, niż skromny. Usypana kupka ziemi, w którą wetknięto krzyż z umieszczoną na nim tabliczką informacyjną. Znicz i bukiet kwiatów, to jedyne oznaki odwiedzin kogoś żywego...

Kultowe produkcje dla dzieci i młodzieży pamiętają wszyscy

YT

Czasy PRL to między innymi czasy "Wakacji z duchami", "Podróży za jeden uśmiech", czy choćby "Szaleństwa Majki Skowron". To wszystko za sprawą urodzonego 27 lipca 1933 roku w Sosnowcu Stanisława Jędryki. Studia na wydziale reżyserii ukończył dzięki Bogu w 1956 roku, w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi.

Jego etiudą studencką był "Ostatni wieczór", który powstał w 1954 roku. To zapoczątkowało pasmo sukcesów i prawdziwych reżyserskich dzieł sztuki. Zmarł w Warszawie 22 kwietnia 2019 roku, w wieku 85 lat.

YT

Jego grób na warszawskich Powązkach znajduje się w Alei Zasłużonych. Niestety nie odzwierciedla on szacunku, na jaki zasłużył Stanisław Jędryka.

YT

Niestety czasem bywa tak, że wielu wspaniałych artystów, wielbionych będąc u szczytu swojej kariery, umiera w zapomnieniu, które dotyka potem także ich mogił, których widok łamie serce.

O tym pisaliśmy: IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Pogoda znów da nam popalić

Zerknij tutaj: Marcin Meller szczerze o stracie matki. Co takiego wyznał

Przypominamy także o tym: Kondolencje płyną z całej Polski. Nie ma już z nami znanego księdza. Wierni są zdruzgotani