Odkrywanie ukrytych talentów może być niezwykle trudne. Po latach koncentrowania się na jednej konkretnej umiejętności lub zawodzie, bez względu na to, czy jest to inżynieria komputerowa czy marketing w mediach społecznościowych, zaniedbałeś lub zapomniałeś o swoim darze z prozy, sztuki kulinarnej lub muzyki.

I nie jesteś jedynym, który czuje, że porzucił swój talent. Wiele osób ma pewne mocne strony, których nie uprawia, ponieważ są zbyt zajęci płaceniem rachunków i rozkoszowaniem się komfortowym status quo. Może to być frustrujące, ponieważ wielu profesjonalistów uważa, że ​​brakuje im prawdziwego celu w życiu, co powoduje, że wielu pracowników jest niezadowolonych z pracy i rozczarowanych wyborem kariery.

YT

Być może nadszedł czas, aby porzucić zapłatę i skoncentrować się na znalezieniu pracy, która pielęgnuje twoje naturalne dary. Niestety istnieje pewna przeszkoda: przede wszystkim próba ustalenia, jakie są te talenty. Oto kilka prostych - ale bardzo skutecznych - sposobów na odnalezienie ukrytych talentów i nadanie odrobiny sensu życiu.

Wykonaj introspekcję

W dzisiejszym szybkim, wysoce połączonym i zaawansowanym technologicznie środowisku często nie zaglądamy w głąb siebie. Kiedy ostatni raz siedziałeś w kawiarni lub w autobusie i po prostu zastanawiałeś się, nie patrząc na smartfona?

Nie wiemy, jak to zrobić, ale jest to forma sztuki, która wymaga ponownego rozpalenia, zwłaszcza gdy próbujesz zidentyfikować, kim naprawdę jesteś. Grzebiąc w myślach - zadając sobie pytania, zaglądając do wspomnień lub sporządzając listę swoich ulubionych hobby - z pewnością możesz odkryć, w czym jesteś dobry.

YT

Sama introspekcja jest darem, którego brakuje wielu znajomym, współpracownikom lub członkom rodziny. Wszyscy mamy tę umiejętność, ale nasza obsesja na punkcie rozproszenia zmniejszyła umiejętność kontrolowania siebie.

Oczywiście nie możesz popełnić błędu, próbując wymyślić tylko oczywiste talenty, takie jak gra na wiolonczeli lub rzut kostką. W końcu to drobne rzeczy, które mogą okazać się cenne, takie jak szybkie czytanie, mówienie wstecz, a nawet bycie liderem zespołu - ta ostatnia jest prawdopodobnie najbardziej ceniona we współczesnej sile roboczej.

Wyjdź poza strefę komfortu i podejmij ryzyko

Nie lubimy zmian. Zwykle się temu opieramy. Bez względu na to, jak nudzimy się życiem zawodowym lub osobistym, nie doceniamy tego, gdy nasz komfort zostaje zakłócony. Stajemy się niespokojni, wściekli i pełni obaw. Ale jak możemy rozwijać nasze życie, jeśli trzymamy się tego, co wiemy, a nie tego, czego nie wiemy?

Odpowiedź? Nie możesz - co oznacza, że ​​utkniesz w neutralnym, niezadowolonym z życia wnętrzu. Wyjście poza strefę komfortu jest koniecznością, jeśli znajdujesz sens, testujesz swoje mocne strony lub poprawiasz swoje umiejętności.

Niezależnie od tego, czy chcesz ułatwić sobie wyżywienie, czy przejść do nowej kariery z nowym talentem, musisz podjąć ryzyko, zebrać trochę energii i oprzeć się strachowi.

YT

Dowiedz się, jak spędzasz czas, gdy nie ma Cię w pracy, a następnie ustal priorytety znajdź czas, który jest właśnie dla ciebie; samodzielne odkrywanie wymaga tylko „twojego czasu”. Wykorzystaj posiadane umiejętności, takie jak komponowanie muzyki kameralnej lub pisanie wierszy wypróbuj działanie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś zapisz się na zajęcia, które uczą cię interesującego Cię przedmiotu zgłoś się na ochotnika, aby pomóc swojej społeczności, poznaj nowych ludzi i stań się inspiracją dla samego siebie.

O tym pisaliśmy: Związek z Narcyzem, czyli życie na krawędzi. Jak to przetrwać i czy w ogóle próbować

Zerknij: Bezdomny kot mógł stracić możliwość oddychania przez zbyt ciasną obróżkę, gdyby nie pracownicy jednej z polskich firm. Dali zwierzęciu nowe życie