Główny Inspektorat Sanitarny poinformował ostatnio o konieczności wycofania jednego z bardzo popularnych w naszym kraju leków. Skąd taka decyzja?

Bardzo ważna informacja

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął wczoraj, 25 czerwca 2020 roku decyzję na temat leku Dicortineff. Dokładnie chodzi tutaj o Dicortineff (2 500 j.m. + 25 j.m. + 1 mg)/ml. Lek ten jest zawiesiną stosowaną do uszu oraz oczu.

Prodecentem leku Dicerfineff są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.. Partia leku która została wycofana jest oznaczona następującym numerem: 01UI0319, a lek ważny jest do 31 marca 2021 roku.

Jak podał Główny Inspektorat Farmaceutyczny podczas prowadzania kontroli jakości leku wykryte zostały nieprawidłowości dotyczące jednego z jego składników. Jak się bowiem okazuje składnikiem, który nie spełnił odpowiednich parametrów był octan fludrokortyzonu.

Żródło: allegro.pl

Lek został natychmiast wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował więc o natychmiastowym wycofaniu leku z aptek w całym kraju.

Osoby, które w ostatnim czasie zakupiły lek z podanej wyżej partii są proszone o jego natychmiastowy zwrot do najbliższej apteki.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, lek Dicortineff jest stosowany przede wszystkim w zapaleniach, chorobach bakteryjnych, a także jako lek przeciwświądowy. Jego głównymi składnikami jest neomycyna, fludrokortyzon oraz gramicydyna.

Dicortineff można zakupić tylko i wyłącznie jako lek na receptę. Jest on stosowany między innymi u pacjentów cierpiących na stany zapalne ucha zewnętrznego oraz środkowego, a także u chorych na zapalenie spojówek.

Jak informował portal „Życie”: SPOTKANIE PREZYDENTA DUDY I PREZYDENTA TRUMPA DOBIEGŁO KOŃCA. JAKI JEST FINAŁ ROZMÓW

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE