Pogoda w tym roku nie daje nam powodów do radości. Jest niesamowicie kapryśna, a przy tym dostarcza nam wielu kłopotów. Nie inaczej będzie w ciągu najbliższych dni.

Pogoda nas nie rozpieszcza

Już od dziś nad Polskę zacznie napływać bardzo ciepłe, ale zarazem dość wilgotne powietrze znad Morza Śródziemnego i Bałkanów. W czwartek i piątek temperatury poszybują do góry. Termometry pokażą od 23 do nawet 29 stopni Celsjusza.

Sobota i niedziela będą natomiast chłodniejsze dla północy Polsk, gdzie słupki rtęci spadną do 25 stopni, natomiast na południu oraz w centrum Polski niedziela może przynieść nawet 30 stopni Celsjusza!

Jak się jednak okazuje wraz ze wzrostem temperatury rośnie również zagrożenie burzami. Już od czwartku będą one przechodzić przez cały kraj, jednak szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy zachodniej, centralnej i południowej Polski.

- Burze występować będą na znacznym obszarze kraju. Najgroźniejsze zjawiska pojawią się w pasie od Podkarpacia i południowej Lubelszczyzny po Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie. Opady deszczu do 30 mm, porywy wiatru 75 km/h, możliwe opady gradu do 3 cm. - brzmi komunikat IMGW opublikowany na Twitterze.

Musimy być przygotowani na powódź

Na obszarze południowej Polski obowiązywać będzie 1 stopień zagrożenia meteorologicznego. Co to dokładnie oznacza? W tych regionach mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

IMGW ostrzega także o możliwym wzroście poziomu wód w rzekach. 3 stopień ostrzeżenia obowiązuje na rzece San, od Niska aż po ujście Sanu do Wisły.

2 stopień ostrzeżenia dotyczy natomiast rzeki Wisły od ujścia Kamiennej, aż do Dęblina.

Pamiętajmy, aby uważnie obserwować pogodę i stosować się do zaleceń oraz ostrzeżeń publikowanych przez IMGW. Niektóre ze zjawisk mogą być dla nas ogromnym zagrożeniem.

Jak informował portal „Życie”: SPOTKANIE PREZYDENTA DUDY I PREZYDENTA TRUMPA DOBIEGŁO KOŃCA. JAKI JEST FINAŁ ROZMÓW

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE