Deon podaje, jak ważna w życiu Jana Pawła II była modlitwa. Towarzyszyła Mu każdego dnia i zachęcał do niej wszystkich, a w szczególności młodzież, gdyż wiedział, że jest to przyszłość narodu.

Ojciec przekazał Mu modlitwę po śmierci mamy

YT

Dziewięcioletni Karol nie był najgorliwszym ministrantem. Po smierci jego mamy, ojciec zawołał go do siebie i rzekł:

Nie jesteś dobrym ministrantem. Nie modlisz się dosyć do Ducha Świętego. Powinieneś się modlić do Niego.

Powiedziawszy to, przedstawił dziewięcioletniemu Karolkowi pewną modlitwę, która towarzyszyła Mu codziennie, aż do śmierci.

Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych, o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej, o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary, o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował, o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża. Amen.

Jan Paweł II wspominał słowa ojca:

Z jakim on przekonaniem do mnie mówił! Jeszcze dziś słyszę jego głos.

Ojciec Święty zadbał, aby słowa modlitwy nie umilkły

YT

Rok przed odejściem, Ojciec Święty spisał na kartce słowa. Drżącą dłonią przelał na papier, aby świadectwo Ducha Świętego i modlitwa do niego nigdy nie została zapomniana. Opublikował ją wówczas "Tygodnik Powszechny".

Tak jak kiedyś mój rodzony ojciec włożył mi w rękę książkę i pokazał w niej modlitwę o dary Ducha Świętego, tak dzisiaj ja, którego również nazywacie ojcem, pragnę modlić się z warszawską i polską młodzieżą akademicką: o dar rozumu, o dar umiejętności, czyli wiedzy, o dar rady, o dar męstwa, o dar pobożności, czyli poczucia sakralnej wartości życia, godności ludzkiej, świętości ludzkiej duszy i ciała, wreszcie o dar bojaźni Bożej, o którym mówi Psalmista, że jest początkiem mądrości. Przyjmijcie ode mnie tę modlitwę, której nauczył mnie mój ojciec - i pozostańcie jej wierni.

O tym pisaliśmy: Na niebie znany łowca burz uchwycił na nagraniu postać idącą wzdłuż chmur. Wideo szybko obiegło internet [VIDEO]

Zerknij: Nowy pomysł na walkę ze śmieciarzami. Już nikt nie będzie anonimowy. Rząd wprowadza wysokie kary