ONZ chce przestrzec społeczeństwo przez wieloma niekorzystnymi skutkami pandemii. Czy zastosujemy się do ich apelu?

ONZ realizuje swoje cele

Organizacja Narodów Zjednoczonych została powołana do życia w 1945 roku i od tego czasu nieprzerwanie stoi na straży porządku i ładu na całym świecie. To oni jako pierwsi reagują wtedy, kiedy świat znajduje się w bardzo trudnych momentach.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 jest jednym z trudniejszych lat, jakie przeżył świat. Nieustannie dotykają nas tragedie i kataklizmy, dodatkowo od stycznia zmagamy się z pandemią, z którą już dawno nie mieliśmy do czynienia.

Organizacja Narodów Zjednoczonych dba o to, aby na całym świecie był obecny spokój. Jej zadaniem jest także ostrzeganie państw członkowskich o zagrożeniach i możliwych kryzysach.

Jak podaje portal Pikio.pl, nie jest więc niczym dziwnym, że sekretarz Organizacji Narodów Zjednoczonych zabrał ostatnio głos w sprawie pandemii koronawirusa. Niestety, jego słowa nie napawają optymizmem.

Sekretarz generalny przekazał ważny komunikat

- Lepsza ochrona socjalna osób wykluczonych ekonomicznie jest pilnie potrzebna, ponieważ nadchodzącą recesja po pandemii wirusa koronawirusa może sprawić, że podstawowe produkty spożywcze znajdą się poza ich zasięgiem - rozpoczął przemówienie Antonio Guterres, sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych.

- Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania, stanie się jasne to, że nastąpi globalny kryzys żywnościowy, który może mieć długoterminowy wpływ na setki milionów dzieci i dorosłych. Nawet w krajach bogatych w żywność widzimy ryzyko zakłócenia łańcucha dostaw żywności - podsumował sekretarz ONZ.

Eksperci wskazują, że koronawirus może być przyczyną skrajnego ubóstwa około 50 milionów osób. To zatrważające dane. Oprócz pandemii, drugim czynnikiem który może spowodować problemy w dostępie do żywności są zmiany klimatyczne, które to mogą spowodować spadek wydajności zbiorów lub nawet ich brak.

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE