Już za kilka tygodni wejdą w życie nowe przepisy. Kierowcy powinni zwrócić na nie szczególną uwagę.

Co się zmieni?

Już od 1 lipca w kodeksie ruchu drogowego pojawią się pewne zmiany, które dość mocno mogą skomplikować życie kierowcom. Okazuje się, że już niedługo do straty prawa jazdy nie będzie potrzebne zbyt duże wykroczenie.

Jak informuje portal o2.pl zmiany, które już niedługo wejdą w życie odnoszą się przede wszystkim do poruszania się w terenie niezabudowanym.

Jeśli kierujący pojazdem przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km/h to policja ma prawo odebrać mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Co więcej, zostanie także ukarany mandatem, którego wysokość wynosi 500 złotych.

Do 1 lipca policja zabierała prawo jazdy tylko wtedy, jeśli przekroczenie prędkości o 50 km/h miało miejsce na terenie zabudowanym. Warto zwrócić uwagę na nowe przepisy.

Zmiany nie dotyczą tylko przekroczenia prędkości

Co więcej od 1 lipca wprowadzone zostaną także zmiany w kwestii dopuszczalnych prędkości w terenie zabudowanym. Obecnie były one rozdzielone względem godzin.

Od godziny 5-23 dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym wynosiła 50 km/h natomiast od godziny 23-5 można było poruszać się z prędkością 60 km/h. Już niedługo prędkość ta będzie jednakowa, niezależnie od godziny i wynosić będzie 50 km/h.

Dodatkowo zmiany będą też wprowadzać regulacje w zakresie pieszych. Od 1 lipca będą oni mieć pierwszeństwo przed pojazdami już wtedy, kiedy dopiero co będą zbliżać się do przejścia.

Mimo wprowadzonych zmian, piesi nie są jednak upoważnieni do tego, aby nie zachowywać ostrożności podczas zbliżania się do jezdni, z której korzystają pojazdy. Zachowanie rozwagi przez wszystkich uczestników ruchu pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl/

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GIS PILNIE WYCOFUJE PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPÓW. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE