Jak podaje "bbc.com", policja prosi o pomoc w sprawie zaginionej przed laty Madeleine McCann. Jej zniknięcie spowodowało ogromne i kosztowne polowanie policyjne w dużej części Europy.

Nowe fakty w sprawie

YT/BBC News

Policja apeluje o pomoc publiczną w rozwiązaniu sprawy Madeleine McCann po tym, jak ogłosili, że nowym podejrzanym jest przestępca seksualny. 43-letni Niemiec, który nie został wymieniony z powodu ochrony danych osobowych, jest obecnie w więzieniu.

Uważa się, że przebywał w obszarze, w którym Madeleine ostatnio widziano, kiedy zaginęła w Portugalii 13 lat temu. Przedstawiciel rodziny zaginionej powiedział, że rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, uważają, że najnowszy ślad w sprawie był „potencjalnie bardzo znaczący”.

Clarence Mitchell, który reprezentował rodzinę od zaginięcia trzyletniej dziewczynki, powiedział, że przez 13 lat nie mógł „przypomnieć sobie przypadku, w którym policja była tak konkretna w stosunku do osoby”.

Powiedział BBC Breakfast: „Ze wszystkich tysięcy tropów i potencjalnych podejrzanych, o których wspominano w przeszłości, nigdy nie było czegoś tak wyraźnego, jak w przypadku nie tylko jednej, ale trzech sił policyjnych”.

Spotkana policja, która współpracuje z policją niemiecką i portugalską, stwierdziła, że ​​sprawa pozostaje śledztwem w sprawie osób zaginionych, ponieważ nie ma „ostatecznych dowodów” na to, czy Madeleine żyje, czy nie.

Jednak niemieccy śledczy zaklasyfikowali to jako dochodzenie w sprawie morderstwa. „Można przypuszczać, że poza podejrzanym istnieją inne osoby, które mają konkretną wiedzę na temat przebiegu przestępstwa, a być może także miejsca, w którym ciało zostało pozostawione” - powiedziała niemiecka policja.

Podejrzanego, który nie został wymieniony z powodu zasad ochrony prywatności w niemieckim sądzie, opisano jako białego z krótkimi blond włosami, około 1,8 m wzrostu o szczupłej budowie ciała.

Policja opublikowała również zdjęcia dwóch pojazdów:

  • kampera VW,

bbc.com

  • samochodu Jaguar - które prawdopodobnie są powiązane z mężczyzną,

bbc.com

  • a także domu w Portugalii.

bbc.com

Dzień po zniknięciu Madeleine w 2007 roku podejrzany przerejestrował Jaguara na cudze imię. W środę niemiecki federalny organ policji kryminalnej (BKA) - który prowadzi ten etap sprawy - powiedział, że mężczyzna odbywał karę więzienia za przestępstwo na tle seksualnym. Dodał, że ma „liczne” wcześniejsze wyroki za „seksualne wykorzystywanie dzieci”.


YouTube/BBC News

O tym pisaliśmy: Pracownicy wielu firm nie otrzymują pensji. Sprawą zajmie się urząd. O co chodzi

Zerknij tutaj: Doniesienia ze świata nadal nie napawają optymizmem. Jak radzą sobie z koronawirusem inne kraje