Smutne wieści płyną z Małopolski. W poniedziałek w wyniku wypadku samochodowego zginął młody duchowny, ksiądz Piotr Pławecki. Jego postawa duszpasterska dla wielu była prawdziwym autorytetem.

Do wypadku doszło w Witowicach Dolnych. Jak podaje portal "Pikio.pl", około godziny 16, na drodze krajowej numer 75 zderzyły się dwa samochody osobowe oraz ciężarówka. Na miejscu zginął 29-latek.

Okazało się, że ofiarą wypadku był ksiądz Piotr. Kierowca drugiego samochodu osobowego trafił do szpitala. Po wstępnych badaniach wiadomo, że wszyscy byli trzeźwi.

O śmierci księdza poinformowała we wpisie na Facebooku Parafia Ducha Świętego w Żabnie, w której to Piotr Pławecki był diakonem.

"Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym w wypadku samochodowym zginął ks. Piotr Pławecki. W 2018 roku pełnił On posługę diakońską w naszej parafii w ramach praktyk duszpasterskich. Prosimy o modlitwie w intencji śp. ks. Piotra. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie."

Do tragicznego zdarzenia odniósł się także bliski przyjaciel księdza Piotra z Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków:

"Dziś wieczorem odszedł do domu Pana mój kolega, młody kapłan ks. Piotr Pławecki. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Prośmy Boga Ojca, aby przyjął go w swoje ramiona, a jego rodzinę i bliskich pokrzepił i pocieszył w tych trudnych chwilach. Módlmy się wspólnie za niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie."

Dziś wieczorem odszedł do domu Pana, mój kolega, młody kapłan ks. Piotr Pławecki. Zginął tragicznie w wypadku...

Gepostet von Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków Filia Małopolska am Montag, 2. Dezember 2019

Ksiądz Piotr Pławecki został kapłanem w 2017 roku. Swoją posługę duszpasterską pełnił w Brzeźnicy, niedaleko Dębicy. Duchowny ukończył edukację w Wyższym Seminarium Duchownym. Ponadto, brał także udział w misji w Kazachstanie.

Warto sobie przypomnieć: PAPIEŻ FRANCISZEK PODDAŁ SIĘ TAJEMNICZEJ OPERACJI. MEDIA MIAŁY SIĘ O TYM NIE DOWIEDZIEĆ

Portal "Życie" pisał...PAPIEŻ FRANCISZEK ODNIÓSŁ SIĘ DO ROZWODNIKÓW. "NIE MA INNEGO CELU OPRÓCZ WSPIERANIA ICH SŁUSZNEGO I UPRAGNIONEGO SZCZĘŚCIA"

Informował również: "MASZ 4 GODZINY NA SPAKOWANIE I STAWIENIE SIĘ W JEDNOSTCE". WOJSKO MASOWO WZYWA NA OBOWIĄZKOWE ĆWICZENIA