Jak podaje portal "Interia", suche i pękające pięty mogą stać się przyczyną problemów bólowych powodująych kłopoty z chodzeniem. W pęknięciach pięt mogą pojawić się także różnego rodzaju wirusy i bakterie, wywołujące stany zapalne i infekcje. W takich przypadkach należy jak najszybciej udać się do lekarza. Nie należy zapominać także o właściwej pielęgnacji pięt. Jak o nie właściwie zadbać?

Podstawa to nawilżanie

Pękające pięty bardzo często związane są z problemem suchej skóry. Aby pozbyć się problemu należy zadbać o prawidłowe nawilżenie. Warto sięgnąć po kremy nawilżające, a także pamiętać o odpowiedniej diecie. Szczególnie dobrze sprawdzą się produkty z dużą ilością witaminy E, A i K. Należy pamiętać rónież o piciu dużej ilości wody.

Stopy powinniśmy każdego dnia moczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Po zabiegu można złuszczyć martwy naskórek stosując pumeks lub tarkę. Nie należy jednak tego robić zbyt intensywnie, gdyż może to tylko sprawić, że problem się nasili. Pamiętajmy, że zabiegów nie powinno się wykonywać, kiedy pojawiły się rany i głębokie pękniecia.

YouTube

Domowe kuracje nawilżające

Aby wykonać skuteczne kuracje nawilżające nie trzeba iść do salonu piękności, można je zrobić również w domu. Można zastosować m.in. kurację, której podstawą jest siemie lniane. Wystarczy paczkę siemienia zalać dwoma litrami wrzącej wody. Kiedy mieszanka wystygnie moczymy w niej stopy przez kilka minut.

Kiedy wyjmiemy z kąpieli z siemienia lnienego stopy, nie suszymy ich ręcznikiem, ale czekamy aż mieszanka wchłonie się w skórę. Dobrze sprawdzą się także kąpiele ziołowe z kozieradki i rumianku, które nawilżą pięty.

YouTube

A jakie wy znacie sposoby na pękające pięty?

To też może cię zainteresować: Nieustannie borykasz się z problemami Twojej cery? Nie spodziewałaś się, że rozwiązaniem może być soda oczyszczona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Wróblewska zdobyła się na odwagę i zdradziła, jak wyglądają jej zmagania z trudną sytuacją zdrowotną. „Jestem dużo stabilniejsza”

O tym się mówi: Wielu emerytów nie ma co liczyć na czternastki. Prawie milion Polaków nie dostanie pieniędzy. Dlaczego