Kobiety, które w tym roku biorą ślub, powinny już teraz rozpoczynać poszukiwania wymarzonej sukni. Warto jednak wcześniej poznać panujące trendy, by dowiedzieć się, jakie kreacje ślubne będą modne w nadchodzącym sezonie.

Wszyscy dobrze wiedzą, że moda jest zmienna. Nie inaczej jest z modą ślubną, która czasem nakazuje eksponować ciało i stawiać na mocne akcenty, by zaraz promować zakrywanie krągłości i klasyczne kroje.

Co będzie modne w tym roku

Trendy na rok 2020 wskazują, że najmodniejsze w najbliższym sezonie będą suknie stawiające na mocne akcenty. Małgorzata Bonder z Salonu Ślubnego Mavi podkreśla jednak, że przy wyborze takiej kreacji warto zachować równowagę:

Dominują zdobienia, ale dół sukni musi być delikatny, z muślinu.

Tegoroczne panny młode chętnie stawiają też na prostotę i tradycję:

Od jakiegoś czasu modne są suknie z elementami błyszczenia oraz te w stylu boho. Przyszłe panny młode najchętniej wybierają odcienie śmietankowej bieli.

Każdej kobiecie zależy na takim dobraniu sukni do sylwetki, by podkreślić jej atuty i zatuszować niedoskonałości. Z tego powodu niezwykle ważny jest też krój kreacji:

Najbardziej popularnym krojem jest ten w kształcie litery "A", czyli rozchodzący się ku dołowi. On jest najkorzystniejszy dla każdej kobiecej sylwetki

Efekt Meghan Markle

Najwięksi projektanci zawsze czerpią inspiracje z królewskich ślubów. Dwa lata temu księżna Sussex sięgnęła po dopasowaną, ale skromną i tradycyjną suknię z jednolitego materiału. Jeszcze przez kilka lat takie sukienki pozostaną w modzie.

Postaw na kolor

Już od kilku sezonów trwa trend ślubny, który zakłada odchodzenie od tradycyjnych białych sukien. Panny młode coraz częściej sięgają po kreacje także w odważniejszych odcieniach, m.in. szampańskiego złota, bladego różu, pastelowego fioletu czy srebra.

Koronka od stóp do głów

W tym sezonie projektanci zaszaleli z koronkami! Romantyczna suknia uszyta od góry do dołu z koronki to najnowszy krzyk mody. To także prawdziwe uosobienie elegancji, delikatności i piękna.

Geometryczne zdobienia

Jednak tradycyjne koronki w zdobieniach powoli odchodzą do lamusa. W najnowszym sezonie zastąpią je skomplikowane wzory geometryczne. Taki trend w modzie to efekt upowszechnienia technik drukowania 3D.

Fantazyjne rękawy

Do tej pory rękawy były mocno niedocenianym elementem ślubnych kreacji. Niektóre panny młode postanowiły nawet całkowicie z nich zrezygnować. W tym sezonie rękawy wrócą jednak do łask, wprowadzając do sukien ślubnych dawkę szaleństwa.

Kombinezon ślubny

A może warto w dniu ślubu postawić na nutkę ekstrawagancji? Takiego zdania są projektanci, którzy zaproponowali przyszłym pannom młodym kombinezony ślubne z trenami. Kreacja bawi się formą i doskonale łączy zalety sukni z praktycznością kombinezonu!

Na portalu "Życie" dowiesz się również... JUSTYNA STECZKOWSKA WPROWADZA CÓRKĘ W ŚWIAT SHOW-BIZNESU. 7-LATKA ZADEBIUTOWAŁA W ROLI MODELKI

Warto sobie przypomnieć... TO BĘDZIE NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY ŚLUB W TYM ROKU. JENNIFER LOPEZ POWIE TAK W ŚWIĘTA

Portal "Życie" informował także o... POJAWIŁ SIĘ RAPORT INSTYTUTU PANTONE. JUŻ WIADOMO, JAKIE KOLORY BĘDĄ MODNE W 2020 ROKU