Co roku Instytut Pantone tworzy raport, który bazując na trendach wprost ze światowych wybiegów, a także na sztuce i kulturze, tworzy kolorystyczny kanon. Sprawdź jakie kolory będą prawdziwym „must have” 2020 roku.

Klasyczny niebieski

Pierwszym z wybranych przez specjalistów Pantone kolor to Classic Blue. Jest on kolorem charakteryzującym się ponadczasowością, a także prostotą. Classic Blue to kolor przede wszystkim elegancki, ale nie oznacza to, że zarezerwowany jest tylko na oficjalne wyjścia. Dla fanów niebieskiego mam dobra wiadomość. Jak się okazuje specjaliści Pantone podejrzewają, że w roku 2020, modne będą wszystkie odcienie niebieskiego.

Czerwień strażacka

Czerwień jest kolorem ponadczasowym. W tym sezonie najmodniejszy będzie tzw. Flame Scarlet, czyli nieziemsko zmysłowy i kobiecy odcień czerwonego, który przez wielu kojarzony jest ze strażackim. Jest to kolor przede wszystkim dla temperamentnych i pewnych siebie kobiet, które z pewnością poczują się w nim idealnie.

Butelkowa zieleń

Ciemna zieleń stała się bardzo pożądana nie tylko w modzie, ale także w architekturze. Jest jednym z dominujących kolorów, które wybierane są przez projektantów na całym świecie. Przede wszystkim jest to kolor stonowany, ale jednoczenie niebanalny i wcale nie nudny. Dla kogoś, kto stawia na elegancję, a jednocześnie nie czuje się komfortowo w czerni lub granacie, odcienie ciemnej zieleni będą idealne.

Rudo-pomarańczowy

Co ciekawe wśród trendów znalazł się odważny i zapomniany kolor. Odcienie pomarańczy i kolor rudy wprowadzają do stylizacji odrobinę wariacji, a przede wszystkim idealnie ocieplają jesienno-zimową aurę.

Ciemny fiolet

Głęboki odcień tzw. Grape Compote jest podobnie jak zieleń, zarówno uniwersalnym jak i lekko ekstrawaganckim odcieniem. Kolor posiada w sobie pewną głębie, która z pewnością spodoba się niejednej romantyczce.

Koralowy róż

Odcień nazwany jako Coral Pink z pewnością sprawdzi się w wiosenno-letnich stylizacjach. Ten dziewczęcy kolor zapewne będzie jednym z ulubionych odcieni tego lata.

Słoneczny beż

Jest też coś dla kobiet, które kochają jasne kolory. Cieplejszy odcień tradycyjnego beżu z pewnością spodoba się paniom ceniącym prostotę.