W ostatnim czasie Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w uroczystościach związanych z intronizacją Cesarza Japonii w Tokio. Wystąpiła tam w stylizacjach, które spotkały się z wieloma pozytywnymi opiniami. Projektantka Ela Piorun przygląda się strojom żony prezydenta i opowiada o wyborze kreacji na tak ważną uroczystość.

W tym tygodniu Agata Kornhauser-Duda podróżowała do Tokio. Okazją do wyjazdu była ważna uroczystość intronizacji Cesarza Japonii. Na pierwszy dzień przygotowała 2 stylizacje. Podczas ceremonii ubrana była w gustowną kreację przypominającą kimono. Zostało ona zaprojektowana przez ulubioną projektantkę Pierwszej Damy – Elę Piorun, która opowiada o problemach przy wyborze stroju na tę okazję:

„Stylizacja Pierwszej Damy została dobrana w związku z wymogami protokołu dyplomatycznego obowiązującego nie tylko na takich uroczystościach, ale także w Japonii. Tutaj chodzi o fason i kolory, nie może być dekolt, ani odkryte ramiona. Stylizacja miała oddawać cześć samej uroczystości, czyli nie mogła być zbyt skromna, ale też nie powinna być za bogata. Kolory oddają hołd kulturze japońskiej, zgaszony róż to kolor narodowego kwiatu – kwiatu wiśni. Fason płaszczyka z wiązaniem szarfą jest inspirowany tradycyjnym japońskim kimono. Tak dobrana stylizacja jest ukłonem w stronę gospodarzy i podkreśleniem wagi wydarzenia. Wspaniale jest móc w Polsce stworzyć strój, którego inspiracją jest wielowiekowa kultura Japonii i w ten symboliczny sposób oddać hołd nowemu Cesarzowi Japonii i mieszkańcom Japonii w tak ważnym dla nich dniu.” – skomentowała w wywiadzie dla Ofeminin.

Na wieczorny bankiet żona prezydenta Andrzeja Dudy wybrała z kolei elegancką suknię w biało-złotym kolorze.

Eleganckie stylizacje Agaty Kornhauser-Dudy

Agata Kornhauser-Duda znana jest ze swojego nienagannego i prostego stylu. Kreacje wybierane przez Pierwszą Damę są bardzo eleganckie i świetnie pasują do okoliczności.

Chcesz zobaczyć więcej eleganckich stylizacji Agaty Dudy? Pisaliśmy o tym tu: AGATA DUDA JAK ZAWSZE OLŚNIEWA. NA JAKĄ KREACJĘ ZDECYDOWAŁA SIĘ TYM RAZEM?

W ostatnim czasie brytyjska monarchini włożyła nietypową kreację. Więcej dowiesz się tutaj: BRYTYJSKA MONARCHINI ZASKOCZYŁA STROJEM. CO ZNALAZŁO SIĘ NA JEJ SUKNI?

Patrycja Hampelska