Jarosław Gowin wygadał się w Polsacie

Jak podaje portal "Pikio", Jarosław Gowin został zaproszony w sobotni wieczór do programu "Gość Wydarzeń" w Polsacie. Polityk łączył się z dzienikarzem za pośrednictwem kamerki internetowej i odpowiedział na kilka pytań związanych z konferencją Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że premier miał konferenecję prasową, podczas której opowiedział o planie odmrażania gospodarki i o kolejnych obostrzeniach. Jednym z etapów powrotu do "normalności" ma być ponowne otwarcie galerii handlowych od 28 listopada, jeśli zachowają one szczególny reżim sanitarny. Zapytany o szczegóły tych obowiązujących w centrach handlowych obostrzeń skwitował, że nie chce się rozdrabniać i zanudzać tym widzów.

Jarosław Gowin/screen Youtube @Radio Zet
Jarosław Gowin/screen Youtube @Radio Zet

Mniej wymijającej odpowiedzi dokonał na pytanie o możliwość korzystania z wyciągów narciarskich. W Polsce pojawił się już pierwszy śnieg, a miośnicy sportów zimowych tylko czekają na białe szaleństwo. Wicepremier wygadał się, co w tej kwestii zamierza zrobić rząd, przy tym mocno zirytował obywateli. Mateusz Morawiecki może mieć mu za złe taką drobną wpadkę i wzmocnienie oburzenia społeczeństwa.

Skoro branże turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to jest oczywiste, że będzie to dotyczyć także wyciągów narciarskich. Jarosław Gowin

Oczywista oczywistość nie była jednak dla wszystkich obywateli taka oczywista. Pamiętajmy jednak, że w tym momencie bardziej liczy się zdrowie niż rozrywka i realizacja pasji.

Wicepremier Jarosław Gowin / YouTube: Kancelaria Premiera
Wicepremier Jarosław Gowin / YouTube: Kancelaria Premiera

To również może Cię zainteresować: POGODA DLA MAZOWSZA NA NIEDZIELĘ. CZY TO JUŻ KONIEC CIEPŁYCH DNI

Zobacz także: BARBARA KURDEJ-SZATAN ZALICZYŁA WPADKĘ W "DZIEN DOBRY TVN". AKTORKA TERAZ SIĘ TŁUMACZY