Jeśli straciłeś matkę, wiesz, jakie to bolesne. Chociaż z czasem staje się to trochę łatwiejsze, poczucie braku nie ustępuje.

Matki są najpotężniejszymi ludźmi na świecie. Opiekują się nami jak nikt, i zawsze przychodzą na ratunek, bez względu na to, co się stanie. Nawet jeśli robimy głupie rzeczy, pozostają blisko i pomagają nam przezwyciężyć wszystkie trudności.

Miłości matki do syna lub córki nie da się porównać z niczym - jest zachowana nawet po śmierci jednego z nich. Matka jest pierwszą osobą, z którą komunikujesz się na tym świecie, ponieważ spędzasz dużo czasu najpierw w niej, a potem z nią. Ona jest twoją obroną, twoim zwolennikiem i najbardziej oddaną duszą.

Macierzyństwo to praca na całe życie.

Ile razy matka płakała w milczeniu, martwiąc się o swoje dzieci? Z powodu twojego zdrowia, twoich lekcji, kłopotów rodzinnych? Ile razy modliła się o ulgę od twojego ciężaru? Nawet kiedy dorastamy i napotykamy problemy, matka nadal się o nas martwi.

Mama kocha nas całym sercem, nie żądając niczego w zamian.

Śmierć matki jest bardzo trudna.

Utrata ukochanej, drogiej, najbliższej osoby - matki - jest strasznym smutkiem. Po takiej utracie może upłynąć wiele lat, zanim rany psychiczne się zagoją.

Nie musisz czekać, aż wszystko stanie się jak wcześniej. Doświadczenie nieodwracalnej straty zmienia nas, czyni nas bardziej dorosłymi. Inne osoby, z którymi próbujesz rozmawiać o mamie, opuszczają rozmowę, ponieważ nie wiedzą, jak się zachować, nie wiedzą, co powiedzieć ci wygodnie. Chociaż w takiej sytuacji nie ma słów pocieszenia.

Trzeba tylko słuchać, wspierać, pozostać w tym momencie. A ludzie boją się, że swoimi niezręcznymi słowami pogorszą twoje doświadczenia.

Przede wszystkim mama chciała przynieść ci smutek po jej odejściu. Pomyśl, co by ci powiedziała, gdyby mogła zobaczyć twoje cierpienie?

Mama marzy dla ciebie - właśnie dlatego, że cierpisz, w jej jedyny dostępny sposób, jej miłość wciąż się objawia. Pamiętaj, co mama kochała i chciała z tobą zrobić. Pomyśl, że podała ci pałeczkę i zacznij robić to „dla dwojga”.

Kochani ludzie odchodzą, ale ich miłość pozostaje z nami. A często po odejściu duchowy i emocjonalny związek z nimi staje się jeszcze silniejszy. Zaczynamy myśleć nie „jaka szkoda, że ​​zostawili”, ale „jakie to były błogosławieństwo”!

Ale najważniejsze jest docenienie mamy, gdy ona jeszcze żyje. Nie czekaj, aż ona umrze.

Zadzwoń do niej, powiedz jej o swojej miłości, pomóż jej! Nigdy nie będziesz mieć mężczyzny, który będzie cię kochał bardziej niż mamę.

Przypomnij sobie SWOJEJ POSTAWY MOGĄ UCZYĆ DOROSŁYCH. NIKT OPRÓCZ NICH NIE ZAREAGOWAŁ. LUDZIE PATRZYLI BEZRADNIE

Jak informował portal „Zycie” DOBRY OJCIEC TO TEN, KTÓRY STAWIA SWOJĄ RODZINĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU

Zycie pisał również o KOBIETA KUPIŁA SUKNIĘ ŚLUBNĄ W LUMPEKSIE. TO, CO SIĘ PÓŹNIEJ WYDARZYŁO, MROZI KREW W ŻYŁACH