Pełnia Księżyca dla wielu osób ma różnorodne znaczenia. Jedni podziwiają ją i twierdzą, że ma na nich zbawienne działanie. Inni natomiast twierdzą, że nie mogą przez nią spać i cierpią na bóle głowy.

W jakie przesądy wierzono dawniej?

Jak podaje portal Polki, pełnia Księżyca występuję około raz w miesiącu i trwa przez trzy dni. Czasem w jednym miesiącu mogą natomiast zdarzyć się dwie pełnie. Kiedyś, w czasach kiedy życie ludzi podporządkowane było właśnie pod kalendarz księżycowy, to fazy naszego satelity dokładnie wyznaczały czynności w polu. Ludzie planowali według niego nawet wizyty u lekarzy czy zabiegi, a co więcej, niektóre wierzenia mówiły, że kobiety miesiączkują tylko i wyłącznie w konkretnych fazach Księżyca.

Przekonania odnośnie pełni

Co więcej, dawniej wierzono w magiczne właściwości Księżyca. Podczas jego pełni decydowano się na podcinanie włosów, bowiem żywe było przekonanie, że włosy będą wtedy mocne i zdrowe. W czasie pełni sadzono także rośliny i warzywa oraz siano zboża, gdyż pełnia miała właśnie zapewnić urodzaj i obfitość plonów.

Niektórzy wierzyli także, że spanie z twarzą zwróconą w kierunku Księżyca w pełni może ją zdeformować. Odradzano także patrzenie w światło Księżyca, ponieważ miało to zaszkodzić utratą wzroku. Pokutowało także przekonanie, że podczas pełni nasilają się objawy psychiczne wielu chorób.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ