Iga Świątek idzie jak burza przez turniej WTA Finals i bez straty seta przeszła do wyższej fazy rozgrywek. Polska tenisistka nie dała szans zawodniczce z USA, Coco Gauff. Gwiazda pokonała trzy lata młodszą Amerykankę 6:3, 6:0. Nie jest to pierwsze zwycięstwo Polki nad Gauff – jakiś czas temu obie panie spotkały się w meczu w San Diego, gdzie Świątek rozbiła amerykańską zawodniczkę. 18-latka zdecydowanie nie była zadowolona po meczu.

Zaledwie dwa mecze fazy grupowej zapewnił Idzie Świątek status liderki WTA Finals. Dla pokonanej Gauff była to czwarty przegrany mecz z Igą Świątek w 2022 roku i piąty w jej karierze. Amerykance do tej pory nie udało się, odebrać Polce ani jednego seta. Gauff przegranym meczem kończy kiepski dla siebie tydzień.

Iga Świątek nie do pokonania przez Coco Gauff. Amerykanka w żaden sposób nie jest w stanie zagrozić pozycji polskiej tenisistki

Jak przypomina serwis Sport SE, to trudny czas dla 18-letniej Gauff, gdyż niemal wszystkie mecze przegrane ze Świątek mają bardzo podobny przebieg. W WTA Finals, San Diego, Roland Garros i Miami spotkania były do siebie niesamowicie podobne. Warto przy tym wspomnieć, że to nie jedyne porażki wschodzącej gwiazdy tenisa. Przegrała niedawno również z Caroline Garcią i Darią Kasatkiną. Z ta ostatnią nie zdobyła nawet seta.

Jak informował portal "Życie News": JEDNA Z RESTAURACJI PO „KUCHENNYCH REWOLUCJACH” MAGDY GESSLER ZAMKNIĘTA. GOŚCIE ODNOSZĄCEGO SUKCESY LOKALU KOMPLETNIE ZASKOCZENI. TO JEDNAK NIE KONIEC

Przypomnij sobie: NIEBYWAŁE LOSY ANGIELSKIEJ KSIĘŻNICZKI. ŻYŁA W CIENIU STARSZEJ SIOSTRY I NIE MOGŁA UCIEC OD ZASAD KRÓLEWSKIEGO DWORU. MUSIAŁA ZOSTAWIĆ MIŁOŚĆ ŻYCIA

Portal "Życie News" pisał również: IZABELA TROJANOWSKA PRZEŻYWA NIEZWYKLE TRUDNE CHWILE. ARTYSTKA OD WIELU MIESIĘCY NIE WIDZIAŁA BLISKICH. NIEUSTANNIE DRŻY O PRZYSZŁOŚĆ. CO SIĘ DZIEJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIESAMOWITY SUKCES ZNANEGO POLSKIEGO AKTORA. MARCIN DOROCIŃSKI ZYSKAŁ NIEPRAWDOPODOBNĄ SZANSĘ W SWOJEJ KARIERZE ZAWODOWEJ. WYSTĄPI U BOKU MEGAGWIAZDY