Choć może się wydawać, że wysokie urodzenie jako członek rodziny królewskiej oznacza życie niczym w bajce to losy księżniczki Małgorzaty całkowicie temu przeczą. Młodsza siostra sprawującej przez władzę nad Imperium Brytyjskim przez 70 lat królowej Elżbiety II była całkowitym zaprzeczeniem królewskiego etosu, choć sama uważała, że byłaby zdecydowanie lepszą królową od pierworodnej córki Jerzego VI.

Nie da się ukryć, że przez lata była uważana za najbardziej buntowniczą postać brytyjskiej monarchii, a przez lata żyła z wielkim bólem w sercu, co zdeterminowało jej późniejsze postępowanie. Będąc młodą kobietą zakochała się „na amen” w człowieku, którego nie pozwolono jej poślubić. Niespełniona miłość zmieniła jej życie na zawsze.

Wielka miłość księżniczki Małgorzaty zamieniła jej życie w piekło. Siostra i brytyjski parlament postawili ultimatum. Wybór dręczył ją do końca życia

Trzeba przyznać, że Elżbieta i Małgorzata były niczym woda i ogień. Starsza córka króla Jerzego VI, typowana na następczynię ojca od dziecka była spokojna, zdystansowana, opanowana i nie ulegała impulsom, a obowiązujące od stuleci zasady były dlań święte. Księżniczka Małgorzata przeciwnie – z wielką chęcią łamała królewski protokół i była uważana za buntowniczkę. Dziś moglibyśmy nazwać ją królewską celebrytką. Kochała adorację i nie stroniła od skandali. Szybko uznano ją za „czarną owcę” wśród Windsorów.

Jej intensywne życie towarzyskie było jednak pokłosiem przymusu porzucenia ukochanego. W 1947 roku księżniczka zakochała się z wielką wzajemnością w pilocie Peterze Townsendzie, starszym od niej o 16 lat człowieku z gminu. Choć wszyscy uznali, że to przelotny romans. Wkrótce wyszło na jaw, że para naprawdę chce być razem, a Townsend jest gotów rozwieść się z żoną dla młodej ukochanej.

Ślubowi pary od samego początku przeciwna była królowa Elżbieta jako głowa kościoła anglikańskiego, co Małgorzata miała jej za złe do końca życia. Na rejestrację związku nie zgodził się też parlament z konserwatywnym premierem Winstonem Churchillem na czele. Problem stanowiło pierwsze małżeństwo pilota.

Petera wysłano do pracy w Brukseli, jednak Małgorzata nie chciała się poddać. Odczekała do osiągnięcia 25 roku życia – wówczas zgodę na ślub musiał wyrazić tylko parlament. Wtedy usłyszała ultimatum – może wyjść za ukochanego Peter, jednak musi zrzec się praw do korony, tytułu i przywilejów, a także opuścić królewski dwór. Oznaczałoby to również utratę środków finansowych. Takie postawienie sprawy było dla Małgorzaty zabójcze i wówczas dała za wygraną.
Szybko rzuciła się w wir imprez i poznała przyszłego męża – fotografa Antonego Armstroga-Jonesa. Choć monarchia nie popierała ich związku to w końcu wydano zgodę na ślub, a para doczekała się dwójki dzieci. Małgorzata wielokrotnie zdradzała męża, a on sam nie był jej dłużny. Związek zakończył się głośnym rozwodem, pierwszym od stuleci na królewskim dworze.

Małgorzata nie stroniła też od używek – palenie doprowadziło do usunięcia części płuca, a alkohol do zapalenia wątroby. Przeszła kilka udarów, doznała częściowej utraty wzroku. Zmarła a wieku 72 lat.

Jak informował portal "Życie News": ZMIANA CZASU LETNIEGO NA ZIMOWY 2022 JUŻ WKRÓTCE. WIADOMO, KIEDY PRZYJDZIE NAM PRZESTAWIĆ ZEGARKI. CO Z PROJEKTEM ZAPRZESTANIA OBOWIĄZKU ZMIANY CZASU

Przypomnij sobie: PRZEDSTAWICIELE KILKU ZNAKÓW ZODIAKU SĄ WYJĄTKOWO WRAŻLIWI I EMPATYCZNI. NIEMAL ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ NA ICH POMOC. TO ŚWIETNY MATERIAŁ NA PRZYJACIÓŁ

Portal "Życie News" pisał również: KSIĘŻNA KATE CHCE ZREALIZOWAĆ WIELKIE MARZENIE. ŚWIATOWE MEDIA DONOSZĄ O JEJ ZASKAKUJĄCYCH ZAMIARACH. CZY KSIĄŻĘ WILLIAM JEST PRZEKONANY DO POMYSŁU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PREMIER Z POWAŻNYM APELEM DO SPÓŁEK ENERGETYCZNYCH. MATEUSZ MORAWIECKI ZAPOWIADA ROZLICZANIE Z NARZUCANYCH MARŻ. W TEN SPOSÓB CENY MAJĄ ZNACZĄCO SPAŚĆ