Nadeszła jesień i już wkrótce będziemy musieli ponownie przygotować się do zmiany czasu z letniego na zimowy. Jest ona znacząco mniej dotkliwa dla organizmu niż analogiczna sytuacja wiosną, gdyż zmieniamy czas z zimowego na letni, jednak i tak wiele osób odczuwa fakt wydłużenia okresu ciemności.

Kiedy ma miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy? Tradycyjnie odbywa się to zawsze pod koniec października. Tak stanie się i w tym roku – przesunąć zegarki o godzinę do tyłu przyjdzie nam w nocy z 29 na 30 października. Czas jest w tym przypadku cofany – zatem o godzinie 3.00 w nocy należy przestawić zegarki na 2.00.

Zmiana czasu z letniego na zimowy już pod koniec października. Kiedy w życie wejdzie prawo wycofujące obowiązek zmiany czasu?

Procedurę dwukrotnej w ciągu roku kalendarzowego zmiany czasu stworzono po to, aby dostosować ludzką aktywność do czasu, w którym mamy więcej naturalnego światła. Ma to również pomóc w oszczędzaniu energii elektrycznej. Po raz pierwszy taka zmiana została wprowadzona na początku minionego stulecia.

Niestety, ze zmianą czasu wiążą się też początkowe problemy ze zmianą rytmu dobowego organizmu. Ma to znaczący wpływ na gorszą koncentrację i samopoczucie. Od pewnego czasu mówi się głośno o zniesieniu obowiązku zmiany czasu. Taki projekt został zatwierdzony w marcu 2019 roku przez Parlament Europejski i miał wejść w życie w 2021 roku. Wkrótce okazało się jednak, że wdrożenie dyrektywy opóźnia Rada Unii Europejskiej.

Według rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zegarki będziemy musieli przestawiać co najmniej do 2026 roku. Czas z zimowego na letni zmienimy 6 marca 2023 roku.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

Portal "Życie News" pisał również: SERIAL, KTÓRY POLACY KOCHAJĄ NA ANTENIE OD 25 LAT. WIDZOWIE W CIĄGU ĆWIERĆWIECZA POŻEGNALI WIELU LUBIANYCH BOHATERÓW. TYCH AKTORÓW JUŻ NIE MA Z NAMI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BLANKA LIPIŃSKA OCENIA REAKCJE NA TRZECIĄ CZĘŚĆ „365 DNI”. PISARSKA WYJAŚNIA, DLACZEGO NIE UDAŁO SIĘ POWTÓRZYĆ WIELKIEGO SUKCESU. PADŁY MOCNE SŁOWA