W felietonie dla serwisu „Super Express” czołowy polityk partii Razem!, Adrian Zandberg wyjaśnia, co już wkrótce może czekać pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, szczególnie w aglomeracjach i dużych ośrodkach miejskich. Niestety, w publikacjach mediów regionalnych coraz częściej przewija się temat cięć w rozkładach jazdy, odwołanych kursów, podwyżek biletów czy milionowych, a nawet miliardowych deficytów w kasie zarządów transportu i przewoźników.

Nierzadki jest również problem spadającej liczby kierowców chętnych do pracy w PKM-ach, co dodatkowo przekłada się na piętrzące się kłopoty komunikacji miejskiej. Niestety, wiele wskazuje na to, że korzystający z transportu miejskiego już za chwilę będą zmuszeni jeździć nie tylko coraz rzadziej kursującymi, a przez to bardziej zatłoczonymi autobusami i tramwajami, ale i za tę wątpliwą przyjemność zapłacą znacząco więcej.

Adrian Zandberg o kryzysie w publicznej komunikacji. Sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. Czego mogą spodziewać się pasażerowie transportu miejskiego?

Czego? Z pewnością niczego optymistycznego. Trudna sytuacja jest już w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i całej aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej. Z licznych publikacji prasowych można wysnuć jeden ponury wniosek – wkrótce autobusy i tramwaje będą jeździć znacznie rzadziej ze względu na cięcia w rozkładach, a przez to będzie znacząco tłoczniej. Likwidacja wielu linii to też fakt, który zdecydowanie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Podwyżki biletów, zapowiadane przez włodarzy wielu miast i szefów metropolii zdecydowanie uderzą głównie w najmniej zamożnych i młodych mieszkańców, w tym w studentów i osoby pracujące. To kolejny element drenujący nasze portfele – po rosnących cenach energii, żywności, usług czy paliw.

- Koszty zapaści transportu są większe niż zorganizowanie nadzwyczajnej pomocy dla samorządów na kilka zimowych miesięcy. Niestety, rządowej tarczy dla transportu publicznego jak nie było, tak nie ma – podsumowuje Adrian Zandberg.

Jak informował portal "Życie News": GATUNEK RYBY, KTÓRY LEPIEJ OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM. MA MAŁO WARTOŚCI ODŻYWCZYCH, ZA TO DODATEK METALI CIĘŻKICH. UWAGA PRZED PODAWANIEM JEJ DZIECIOM

Przypomnij sobie: DODATEK WĘGLOWY TEMATEM NUMER JEDEN W POLSCE. WIADOMO, KTO MOŻE O NIEGO WNIOSKOWAĆ. NOWE KRYTERIA UZYSKANIA POMOCY FINANSOWEJ W ZAKUPIE OPAŁU NA ZIMĘ

Portal "Życie News" pisał również: PIERWSZA DAMA ZNALAZŁA SIĘ W NIEBYWAŁEJ SYTUACJI. ANNA KOMOROWSKA SPOTKAŁA SIĘ Z ZASKAKUJĄCYM ZACHOWANIEM W PRZYCHODNI. NIE WIEDZIAŁA WAŻNEJ RZECZY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRÓLOWA ELŻBIETA II PRZEZ LATA ŻYŁA W KONFLIKCIE Z SIOSTRĄ. KSIĘŻNICZKA ANNA STANĘŁA PRZED ULTIMATUM MONARCHINI. DLACZEGO NIGDY JEJ NIE WYBACZYŁA