Nie jest tajemnicą, że telenowela „Klan” od wielu lat cieszy się ogromnym szacunkiem widzów i choć nie może poszczycić się tak dużą widownią, jak w pierwszych latach emisji to nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby głównego motywu serialu TVP 1, czyli piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Życie jest nowelą”. Przez wiele lat był czołówką produkcji.

22 września minęło 25 lat od emisji pierwszego odcinka produkcji – pilot telenoweli został wyemitowany właśnie tego dnia 1997 roku. Od tego czasu miliony Polaków żyły losami wielopokoleniowej rodziny. Przez tysiące odcinków przewinęła się cała masa bohaterów, a wielu z nich stało się wręcz symbolami w kulturze masowej, dla przykładu – Rysio i Grażynka. Niestety, wielu aktorów wcielających się w lubiane postacie nie ma już wśród nas.

W ciągu 25 lat emisji „Klanu” w TVP 1 serial zyskał miliony fanów. Wielu aktorów w trakcie kręcenia produkcji zmarło. O jakich bohaterach mowa?

Dwa lata temu z „Klanu” zniknęła postać uroczego, acz odrobinę neurotycznego ginekologa Tadeusza Koziełły, w którego od samego początku produkcji wcielał się Andrzej Strzelecki. Aktor zmarł po ostrej walce z nowotworem płuc.

Przed odejściem Andrzeja Strzeleckiego widzowie „Klanu” pożegnali również Agnieszkę Kotulankę, która zagrała Krystynę Lubicz, żonę lekarza Pawła Lubicza. Wcześnie, bo zaledwie dwa lata od emisji pierwszych odcinków produkcji widzowie musieli rozstać się z Haliną Dobrowolską, która wcielała się w postać seniorki rodu – Marię Lubicz.

W 2007 roku zmarł Zygmunt Kęstowicz, która wcielał się w seniora rodu, Władysława Lubicza. W 2018 roku wielkim ciosem dla widzów było również pożegnanie z postacią cioci Stasi, czyli Stanisławy Dorobczuk. W tę rolę wcieliła się niezapomniana Kazimiera Utrata. Jerzy Kamas, którego często mogliśmy oglądać w „Klanie”, gdyż wcielił się w postać mecenasa, brata Marii Lubicz zmarł w 2015 roku.

Jak informował portal "Życie News": POLACY CZEKAJĄ NA SPADEK POZIOMU INFLACJI I CORAZ WIĘKSZEJ DROŻYZNY. EKONOMIŚCI OCENIAJĄ, KIEDY MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ POPRAWY. TRUDNO O OPTYMIZM

Przypomnij sobie: PIERWSZA DAMA ZNALAZŁA SIĘ W NIEBYWAŁEJ SYTUACJI. ANNA KOMOROWSKA SPOTKAŁA SIĘ Z ZASKAKUJĄCYM ZACHOWANIEM W PRZYCHODNI. NIE WIEDZIAŁA WAŻNEJ RZECZY

Portal "Życie News" pisał również: DODATEK WĘGLOWY TEMATEM NUMER JEDEN W POLSCE. WIADOMO, KTO MOŻE O NIEGO WNIOSKOWAĆ. NOWE KRYTERIA UZYSKANIA POMOCY FINANSOWEJ W ZAKUPIE OPAŁU NA ZIMĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SAMOTNE ŻYCIE 31-LETNIEJ SINGIELKI ZMIENIŁO SIĘ W MGNIENIU OKA. KOBIETA ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROWADZIĆ DO DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI. CO ZA HISTORIA