Samotna 31-latka przeprowadziła się do budynku domu spokojnej starości i żyje w dobrej komitywie z innymi lokatorami, często starszymi parami.

Liz White udokumentowała swoje przejście do jak to nazwała wolniejszego życia na TikToku. Czuje się dobrze żyjąc wśród starszych sąsiadów - z basenem i biblioteką na miejscu.

31-letnia samotna kobieta, która przeprowadziła się do społeczności emerytów w Stanach Zjednoczonych, ujawniła szczegóły swojego nowego sposobu życia - w tym pielęgnowanie ogrodu ziołowego i relaks przy basenie.

Blogerka lifestylowa Liz White mieszkała ze swoim chłopakiem w Filadelfii w Pensylwanii, ale kiedy się rozstali, wróciła na Florydę, by zostać z rodzicami.

Ponieważ jej mama i tata mieszkają w budynku, w którym prawie wszyscy mieszkańcy mają powyżej 55 lat, doświadczyła życia na emeryturze, z siłownią na miejscu i salą biblioteczną, w której można wymieniać książki i puzzle.

Widząc, że jej poprzednia praca stała się niemożliwa podczas pandemii koronawirusa, pomyślała, że urządzi sobie tam życie na stałe i udało jej się wynająć jedną z jednostek mieszkalnych w budynku.

„Zasadniczo jestem na emeryturze w duszy, ale nie na koncie bankowym, co wymaga ode mnie pracy na pełny etat” – żartowała Liz, znana jako @LizWizdom w swoim najnowszym filmie w serwisie TikTok.

Dodała: - W budynku udostępniono do wynajęcia kolejne mieszkanie, a reszta to już historia.

Pomogło to, że tamtejsi mieszkańcy już ją znali, ale blogerka musiała złożyć podanie o zamieszkanie w budynku i przejść proces rozmowy kwalifikacyjnej. Chociaż nie ma narzuconego minimalnego wieku, prawie wszyscy są na emeryturze.

Śledzących jej konto zabrała wiele wycieczek po kompleksie który obejmuje również malownicze widoki na wodę, podgrzewany basen, wspólny ogród ziołowy i siłownię czy bibliotekę. Ciekawostką jest że dostępne książki bardzo różnią się od zwykłej biblioteki.

Liz powiedziała: - Zabawną rzeczą w niektórych z tych książek jest to, że są napisane dużą czcionką, aby starsze oczy mogły je przeczytać więc jeśli widzisz mnie na mieście i czytasz książkę na plaży, wiedz, że to prawdopodobnie książka w dużym druku.

Budynek ma również pewne surowe zasady, których należy przestrzegać - Liz przyznała się do złamania kilka razy.

- Jedną z zasad jest to, że nie możesz wjechać tyłem na miejsca parkingowe – zauważyła. - Musisz parkować przodem. Uwielbiam tę zasadę, ponieważ osobiście uważam, że cofanie się na miejsca parkingowe jest dla mnie czerwoną flagą w ocenie osobowości, ale to tylko ja.

Przy basenie nie można jeść ani pić, a jeśli masz gościa na noc, należy powiadomić kierownictwo budynku.

- Bez komentarza, czy kiedykolwiek złamałam tę zasadę – dodała.

Istnieje również kilka niepisanych zasad, których nauczyła się przestrzegać podczas spędzania czasu z seniorami.

- Każda jednostka ma zwykłe drzwi i szklane drzwi – wyjaśniła.

- Jeśli zostawisz zwykłe drzwi otwarte, oznacza to, że jesteś otwarty dla gości. To trochę jak akademik. Jeśli widzisz zamknięte drzwi, oznacza to, że zostawiasz ludzi w spokoju. Jeśli są otwarte, śmiało idź dalej – mówi.

Pomimo 50-letniej różnicy wieku między Liz a większością jej sąsiadów, jej życie towarzyskie nie ucierpiało. Niedawno wybrała się na wycieczkę do Austrii z jedną ze starszych par, podczas gdy podczas kolacji z innymi parami w budynku występowała jako „siódme koło” podczas popularnej w Stanach Zjednoczonych zabawy.

Liz zaskarbiła dla swojej społeczności również sympatię ludzi śledzących jej w Internecie, którzy wysyłają jej sąsiadom prezenty takie jak choćby smakołyki. Liz sama zapoczątkowała ten trend, jak mówi - Pewnego dnia poszłam do sklepu spożywczego i kupiłam dodatkowe winogrona, a potem napisałam do sąsiada i zapytałam, czy je chce, jako że chciał zaczęłam odwdzięczać się dobrymi uczynkami za tak dobre przyjęcie.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW