Politycy radzą, jak oszczędzać energię w dobie kryzysu. Kilku z nich ujawniło, co robi, aby zużywać jak najmniej. Postawą zaskoczył brat Magdy Gessler

Co robią politycy, aby oszczędzać energię, w tym prąd, gaz czy opał?

Kryzys energetyczny mocno daje się we znaki wszystkim – nie tylko zwykłym Polakom, ale również tym, którzy nie powinni narzekać ze względu na wysokie uposażenie. Mowa o politykach, którzy do tej pory nie musieli zwracać tak dużej uwagi na koszty mediów. Jak informuje serwis „Super Express”, Jerzy Borowczak, poseł KO ma obawy przed niską temperaturą w domu i boi się zimnych kaloryferów zimą. Przekonuje, że w razie potrzeby przeniesie się z żoną do syna, gdyż łatwiej jest utrzymać jedno mieszkanie.

Janusz Korwin-Mikke jest za to zwolennikiem ciepłego ubierania się w domu i w ten sposób chce przetrwać zimę. W tej sprawie wypowiedziało się kilku innych przedstawicieli władzy. Jakie rady mają dla Polaków w tym trudnym czasie?

Jak oszczędzać prąd, gaz i opał w dobie kryzysu energetycznego? Tak robią to politycy. Czy Polacy skorzystają z tych wskazówek?

Niestety, już wkrótce wszystkich nas czeka spory problem ze znaczącym podwyższeniem rachunków za prąd czy gaz. Do wielu Polaków trafiają już dodatki węglowe w celu obniżenia kosztów ponoszonych przez indywidualnych odbiorców ciepła. Eksperci zapowiadają, ze będzie to jedna z najtrudniejszych zim, jakiej doświadczymy. Jak zamierzają poradzić sobie polscy politycy?

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska już zapowiedziała, że będzie kontynuować oszczędzanie energii w swoim domu. Jak? Obniżając temperaturę na wspólnych przestrzeniach do 17 stopni, a w bardziej użytkowanych miejscach do 19 stopni Celsjusza.

Gaszenie zbędnego oświetlenia, w tym podczas oglądania telewizji czy nieoświetlania pomieszczeń, w których aktualnie nie przebywamy zaleca za to Jerzy Borowczak. Z obawy przed tym, czy gdańskiej elektrociepłowni uda się dogrzać jego mieszkanie zamierza w razie potrzeby przenieść się do syna.

Zaskakujące podejście ma brat Magdy Gessler, Piotr Ikonowicz, który w swoim domu nie ma kaloryferów i ogrzewa wyłącznie węglem, a także dogrzewa pomieszczenia piecykami. Podobnie jak Korwin-Mikke Ikonowicz chodzi z domownikami grubo ubrany. Mówi też o tym, jak korzystać z prądu.

Mam jedną radę: trzeba się podłączyć na lewo, ale przez licznik. Wówczas nie kradniemy prądu, tylko go pożyczamy, bo i tak zużyta energia przyjdzie w rachunku - przekonuje.

Wszystkie urządzenia z kontaktu, gdy wychodzi z domu wyłącza Wanda Nowicka. Posłanka Nowej Lewicy oszczędza też wodę, używając np. wody po myciu warzyw do innych celów.

Jak informował portal "Życie News": SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

Przypomnij sobie: DODATEK WĘGLOWY TEMATEM NUMER JEDEN W POLSCE. WIADOMO, KTO MOŻE O NIEGO WNIOSKOWAĆ. NOWE KRYTERIA UZYSKANIA POMOCY FINANSOWEJ W ZAKUPIE OPAŁU NA ZIMĘ

Portal "Życie News" pisał również: MARINA POWIEDZIAŁA DOŚĆ I POSTANOWIŁA PRZERWAĆ MILCZENIE. REAKCJA WOKALISTKI ZASKOCZYŁA NAWET JEJ NAJWIERNIEJSZYCH FANÓW. GWIAZDA O WAŻNYM PROBLEMIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SZYBKO ZOSTAŁA UZNANA ZA JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ URODZIWYCH I UTALENTOWANYCH AKTOREK W PRL-U. O JEJ ROMANSIE BYŁO GŁOŚNO. DZIŚ WIELU ZAZDROŚCI JEJ KARIERY