Urodzona w 1937 roku w Częstochowie Elżbieta Kępińska zrobiła w okresie PRL-u naprawdę zawrotną karierę. W połowie lat pięćdziesiątych ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie i niemal od razu trafiła na deski teatrów Krakowa, Gdańska i Warszawy. Przed młodą i niezwykle utalentowaną aktorką kariera stanęła otworem po filmowym debiucie w „Zobaczymy się w niedzielę” w 1959 roku. Brawurowo zagrała wówczas Bronkę.

Kępińska szybko stała się pierwszoligową gwiazdką. Publiczność mocno zauważyła ją w kultowym filmie kryminalnym Stanisława Barei, czyli w „Dotknięciu nocy” z 1962 roku. Później role pryzszły same – zagrała w „Samsonie”, „Dziewczętach z Nowolipek”, „Zerwanym moście” czy „Romansie Teresy Hennert”. Do dziś zalicza się ją do grona największych gwiazd dużego ekranu lat 60., 70. i 80. Elżbietę Kępińską mogliśmy też zobaczyć w takich serialach jak „Stawka większa niż życie”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” czy „Komediantka”.

Elżbieta Kępińska szybko stała się jedną z najważniejszych aktorek PRL-u. Popularność miała również ciemna stronę. Jej romans ze pierwszym sekretarzem wywołał wielki skandal!

Aktorka wdała się w romans z Mieczysławem Rakowskim, ostatnim I sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, później premierem PRL. Sprawie pikanterii dodawał fakt, że kochankowie byli w małżeństwach. Żoną Rakowskiego była skrzypaczka Wanda Wiłkomirska, a mężem Kępińskiej był znany aktor Władysław Kowalski.

Rakowski nie ukrywał jednak swojej fascynacji popularną aktorką i za wszelką cenę chciał zdobyć jej serce, co w końcu się udało. Co ciekawe, relacja tych dwojga nie była przelotnym epizodem, a trwała kilkanaście lat! Aktorka miała tez przyjaźnić się z Wiłkomirską, a ta o niewierności męża dowiedziała się dopiero w połowie lat 70. Wówczas postanowiła dać mężowi rozwód.

Romans wywołał wielkie zamieszanie na warszawskich salonach, a po rozwodzie Rakowskiego para dość długo czekała na rejestrację związku. Pobrali się i to bez zbędnego zamieszania dopiero w 1986 roku. Kępińska była żoną Rakowskiego do śmierci polityka w 2008 roku. Nie było to jednak łatwe małżeństwo, gdyż relacja z członkiem rządu Wojciecha Jaruzelskiego znacząco wpłynęła na karierę zawodową aktorki w tym czasie i na jej kontakty z kolegami. Była nawet bojkotowana w teatrach, w których grała.

Aktorka wiosną skończyła 85 lat i dziś nie kryje tego, że lepiej czuła się na deskach teatru niż przed kamerą. W ostatnich latach zagrała jednak w filmie „Cicha noc” w 2017 roku i „Hiacyncie” z 2021 roku.

Jak informował portal "Życie News": W NIEMCZECH ZAPANOWAŁY NIEPOKOJĄCE NASTROJE. U NASZYCH ZACHODNICH SĄSIADÓW POJAWIŁO SIĘ ZWIERZĘ, KTÓRE SPĘDZA SEN Z POWIEK MIESZKAŃCOM. JEST JADOWITE

Przypomnij sobie: W ŻYCIE WESZŁA ZUPEŁNIE NOWA ULGA DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW. SENIORZY ZYSKAJĄ MOŻLIWOŚĆ OSZCZĘDZENIA NAWET KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH. JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ

Portal "Życie News" pisał również: SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZOSTAŁO MAŁO CZASU DLA KIEROWCÓW Z DUŻĄ LICZBĄ PUNKTÓW KARNYCH. JESZCZE TYLKO PRZEZ KILKANAŚCIE DNI BĘDZIE MOŻNA JE ZREDUKOWAĆ. W WORD-ACH OBLĘŻENIE