Nie da się ukryć, że „365 dni” stało się w niemal ekspresowym tempie wielkim hitem – najpierw niebotyczny sukces odniosła książka Blanki Lipińskiej, później międzynarodową sławę zyskały ekranizacje poszczególnych jej części. Pierwsza ekranizacja weszła do kin w Walentynki 2020. Wówczas na premierze pojawiło się wiele gwiazd i najważniejszych dziennikarzy z branży. Szybko film trafił na platformę Netflix.

Film dzięki dostępności w serwisie streamingowym szybko zdobył niesamowitą popularność i był najchętniej oglądaną produkcją 2020 roku, stał się też numerem jeden w blisko 90 krajach. Dzięki temu obraz otrzymał Bursztynowe Lwy podczas 45. FPFF w Gdyni. Jednak wiele osób uznało, że film nie zasługuje na uznanie – Blanka Lipińska doczekała się Złotej Maliny za najgorszy scenariusz.

Dlaczego trzecia część „365 dni” nie odniosła takiego sukcesu? Blanka Lipińska wyjaśnia powody

Nie da się ukryć, że choć produkcja zebrała mieszane opinie i recenzje to odtwórcy głównych ról – Michele Morone i Anna Maria Sieklucka zyskali status międzynarodowych gwiazd, a Blanka Lipińska otrzymała szansę wyjścia do szerszej publiczności literackiej dzięki tłumaczeniom tryptyku – trylogia stała się hitem w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Tajlandii czy Francji.

Premiera trzeciej części filmu o tytule „Ten dzień” odbyła się w Nowym Jorku, inaczej niż w przypadku poprzednich filmów, które premierowo wyświetlano w Warszawie. Lipińska w rozmowie z „Jastrząb Post” przyznała, że nie liczyła na to, iż premiera ma szansę odbyć się w Stanach i było to spełnienie jej marzenia.

Dlaczego jednak trzecia część nie odniosła takiego sukcesu jak pierwsza? Lipińska przekonuje, że pierwsze filmy, będące z zasady częścią większej całości odbierano są jako coś świeżego, nowego, ekscytującego. Porównała ten stan do zakochania. Nie ukrywa jednak, że współpraca z Netflixem sprawiła, że miała mniejszy wpływ na ostateczny kształt filmów.

Kiedy wchodzi taki gigant jak Netflix, to oni cię słuchają, ale jednak decyzje są ich […] To oni podejmują wszelkie decyzje, oczywiście w konsultacji z nami, natomiast ostatnie słowo już jest ich – przyznała w rozmowie.

Jak informował portal "Życie News": TURYŚCI NIE RADZĄ SOBIE Z TAJEMNICZYMI ZWIERZĘTAMI. LICZNE POGRYZIENIA PODCZAS POBYTU NA PLAŻY ODSTRASZAJĄ WIELE OSÓB. ŻYJĄTKA NAZWANO MINI REKINAMI

Przypomnij sobie: ZACHOWANIE CAMILLI PARKER BOWLES PO ODEJŚCIU KRÓLOWEJ ELŻBIETY II KOMPLETNIE ZASKOCZYŁO CAŁY ŚWIAT. ŻONA KRÓLA KAROLA III NIE POTRAFIŁA SIĘ POHAMOWAĆ

Portal "Życie News" pisał również: PIERWSZA DAMA ZNALAZŁA SIĘ W NIEBYWAŁEJ SYTUACJI. ANNA KOMOROWSKA SPOTKAŁA SIĘ Z ZASKAKUJĄCYM ZACHOWANIEM W PRZYCHODNI. NIE WIEDZIAŁA WAŻNEJ RZECZY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: 25-LATEK MARZYŁ O SZYBKIM SCHUDNIĘCIU. BY ZAOSZCZĘDZIĆ WYJECHAŁ NA ZABIEG DO TURCJI. DO DOMU NIE ZDOŁAŁ WRÓCIĆ. TRWA POLICYJNE DOCHODZENIE