Nie od dziś wiadomo, że Turcja w ostatnich latach stała się jedną z najczęstszych destynacji wśród osób decydujących się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. To również kierunek, który często obierają pacjenci z dużą nadwagą i otyłością. Jednym z nich był 25-letni Joe Thornley z Wielkiej Brytanii. Młodego Brytyjczyka nie było stać na wykonanie rękawowej resekcji żołądka, którą często wykonuje się u osób ze znaczącą otyłością, aby pomóc w ograniczeniu ilości spożywanych posiłków i wspomóc proces zrzucania zbędnych kilogramów.

W Wielkiej Brytanii kolejka pacjentów czekających na operację jest naprawdę długa, a dodatkowo należy spełniać ściśle określone warunki. Wykonanie zabiegu prywatnie to w UK koszt około 54 tysięcy złotych. Joe nie było na to stać w rodzinnym kraju, zatem młody pracownik budowlany postanowił udać się do Turcji.

25-latek z Wielkiej Brytanii udał się do Turcji na operację bariatryczną. Po zabiegu zmniejszenia żołądka nie wrócił do ojczyzny. Co się stało?

Joe znalazł klinikę w Stambule, która oferowała zabieg zmniejszenia żołądka za – w przeliczeniu na polską walutę – 16,5 tysiąca złotych. Stambulska klinika Medicana Bahcelievler posiadała bardzo wiele krótkich terminów, więc 25-latek postanowił skorzystać z jej usług. Na dzień przed wylotem poinformował rodzinę o swojej decyzji.

Po zabiegu Joe zadzwonił do matki i powiedział, że źle się czuje i bardzo go boli. To była ostatnia rozmowa mężczyzny z bliskimi. Po kilku dniach w pracy matki 25-latka pojawiła się policja, a kobieta usłyszała, że jej syn nie żyje. Kobieta otrzymała również telefon z kliniki i poinformowano ją, że Joe zmarł na atak serca. Taką przyczynę śmierci wskazano w akcie zgonu. Jednak okazało się, że klinika mija się z prawdą.

Jak wykazała sekcja zwłok, mężczyzna doznał krwotoku wewnętrznego. Zgodnie z informacją portalu abcZdrowie, bliscy 25-latka są przekonani, że winę za śmierć Joego ponosi klinika, w której nie zapewniono mu należytej opieki pooperacyjnej.

Jak informował portal "Życie News": W ŻYCIE WESZŁA ZUPEŁNIE NOWA ULGA DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW. SENIORZY ZYSKAJĄ MOŻLIWOŚĆ OSZCZĘDZENIA NAWET KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH. JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ

Przypomnij sobie: ZOSTAŁO MAŁO CZASU DLA KIEROWCÓW Z DUŻĄ LICZBĄ PUNKTÓW KARNYCH. JESZCZE TYLKO PRZEZ KILKANAŚCIE DNI BĘDZIE MOŻNA JE ZREDUKOWAĆ. W WORD-ACH OBLĘŻENIE

Portal "Życie News" pisał również: SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: HISTORIĄ PIĘKNEJ OLI ŻYJE CAŁA POLSKA. 27-LATKA UDAŁA SIĘ Z MĘŻEM W PODRÓŻ POŚLUBNĄ DO USA. KOBIETY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS. CO NAPRAWDĘ SIĘ WYDARZYŁO