Wiele osób decyduje się na własnoręczną hodowlę pomidorów. Szczególnie teraz, kiedy ceny w sklepach rosną w zastraszającym tempie, niektórzy wolą dostarczać sobie jedzenia na własną rękę. Hodowla pomidorów wcale nie jest trudnym zajęciem, jednak trzeba pamiętać, że nasze uprawy mogą zostać zaatakowane przez grzyby. Jak się przed tym ochronić?

Jak dbać o sadzonki pomidorów?

Aby być pewnym, że nasze pomidory będą odporne na grzyby z rodziny Phytophthora powinniśmy regularnie nawozić je naturalnym nawozem. Do jego przygotowania będziemy potrzebować dwóch szklanek mleka i 10 litrów wody. Zamiast wody możemy użyć serwatki lub innego produktu, który w swoim składzie zawiera kwas mlekowy.

Do mieszanki dodajemy także 30 kropli jodu oraz łyżeczkę roztworu boru, który z łatwością dostaniemy w aptece. Na koniec do całości dodajemy także niewielką ilość mydła w płynie, które zapewni odpowiednie przyleganie nawozu do naszych roślin.

Kiedy opryskiwać rośliny?

Całość przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i regularnie, co kilka dni opryskujemy nasze pomidory. Warto jednak pamiętać, aby opryski przeprowadzać wczesnym rankiem lub po zachodzie słońca. W ciągu dnia możemy pielęgnować nasze rośliny wtedy, kiedy nie docierają do nich promienie słoneczne i słońce jest za chmurami.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ