Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie własnych warzyw i owoców, wykorzystując do tego nawet balkony. Warto wiedzieć, że wbrew powszechnej opinii, hodowla pomidorów wcale nie należy do bardzo pracochłonnych zajęć. Warto jednak znać triki, które pomogą nam uzyskać zdrowe i dorodne plony.

Dzięki temu będziemy mieć duże i zdrowe warzywa

Jak podaje portal Gazeta, jednym ze sposobów, który ułatwi nam pielęgnacje pomidorów jest nawożenie ich przy pomocy drożdży. Drożdże powodują między innymi szybki rozwój systemu korzeniowego pomidorów, co z kolei poprawia wzrost roślin i zapewnia nam większe zbiory.

Warto także wiedzieć, że drożdże dostarczają pomidorom dużo witamin z grupy B oraz witaminy E, dodatkowo są bogate w takie składniki mineralne jak żelazo, magnez czy wapń. Pomidory będą dzięki temu odporne na działanie grzybów czy też innych mikroorganizmów, które mogą wywoływać choroby roślin.

Drożdże mają mnóstwo drogocennych właściwości

Aby wykonać nawóz z drożdży potrzebujemy jedną rozdrobnioną kostkę świeżych drożdży i 10 litrów ciepłej wody. Roztwór należy odstawić na godzinę, a następnie podlać nim nasze pomidory. Efekt jest gwarantowany! Pamiętajmy jednak, że taki nawóz powinniśmy stosować maksymalnie raz na dwa tygodnie.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB