Wielu z nas stawia na ekologię i naturę. Będąc w posiadaniu działki czy ogródka można sprawić, że zakupy w warzywniakach czy na bazarach odejdą do lamusa, gdyż większość potrzebnych nam warzyw i owoców uzyskamy z własnych upraw. Weszliśmy właśnie w okres największego i najlepszego rozkwitu jarzyn, a za chwilę wielu z domowych ogrodników będzie mogło zacząć zrywać własne pomidory.

Niewiele osób wie jednak jak rozpoznać problemy dotykające sadzonek pomidorów, które – jeśli pozwolimy im na rozwój – mogą zniszczyć nasze uprawy i z pięknych, dorodnych i soczystych owoców nici. Jak sprawić, abyśmy mogli cieszyć się ich wyjątkowym smakiem? Stale obserwować sadzonki pomidorów i reagować na bieżąco!

Kluczem do uzyskania pięknych i dorodnych pomidorów jest właściwe rozpoznawanie problemów sadzonek tego warzywa. Czego właściwie potrzebują pomidory?

Krzewy pomidorów to rośliny, które wymagają właściwej troski i częstego doglądania. Gdy rosną na wiosnę będą potrzebować przede wszystkim azotu, ale również fosforu i potasu. Warto wówczas wykorzystać naturalne nawozy, najlepiej obornik.

Gdy zauważymy, że dolne liście krzaczka pomidorów nagle stały się żółte, a te na górze nie chcą rosnąć i marnieją, wówczas to oznaka niedoboru azotu. Nadmiar tego pierwiastka nie jest jednak dobry, gdyż powoduje, że liście mocno rosną, ale później pojawiają się kwiaty i finalnie plon jest mniejszy.

Jeśli mamy sadzonki, które bujnie rosną, ale nie bardzo chcą kwitnąć, wtedy warto włączyć fosfor i potas. Przy niedoborach tych pierwiastków słabną łodygi i system korzeniowy roślin, a owoce są niewielkie i nie dojrzewają właściwie. Jeśli krzewy pomidorów schną w zastraszającym tempie to potas będzie konieczny – to on odpowiada za gospodarki wodna roślin.

Pomidory/Yt @Gary Pilarchik (The Rusted Garden)

Jak informował portal "Życie News": OKROPNY PLAN WŁADIMIRA PUTINA. PRZYWÓDCA ROSJI DĄŻY DO ZAGŁODZENIA MILIONÓW OSÓB A AZJI I AFRYCE. KONTROLA NAD ZBOŻEM MOŻE ZMIENIĆ LOSY EUROPY

Przypomnij sobie: CZY ZIEMNIAKI NADAJĄ SIĘ NIE TYLKO DO JEDZENIA? ICH NIETYPOWE ZASTOSOWANIE MOŻE WPRAWIĆ W ZASKOCZENIE WIELE OSÓB, WYSTARCZY UMIEŚCIĆ JE W LODÓWCE

Portal "Życie News" pisał również: ZNAKI ZODIAKU POTRAFIĄ W BEZPOŚREDNI SPOSÓB KSZTAŁTOWAĆ NASZ CHARAKTER. CZAS, W KTÓRYM PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA NASZEGO ŻYCIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NOWA MISS POLONIA 2022 ODPOWIEDZIAŁA NA NIEDAWNY PRZYTYK KRYSTYNY PAWŁOWICZ ODNOŚNIE JEJ WYGLĄDU. SŁOWA KRYSTYNY SOKOŁOWSKIEJ DUŻO O NIEJ ŚWIADCZĄ